System nie może znaleźć pliku upewnij się że ścieżka

Witam,ostatnio mój komputer zaczął wariować,grałem sobie pewnej nocy w Dragon Age inkwizycje,gdy nagle monitor zrobił się cały czarny i zaczął dziwnie (piszczeć?)
Pierwsza moja myśl jaka wpadła mi do głowy to,że pewnie się spalił lub coś w ten deseń ( Komputer chodzi dzień i noc),jednak po 10 minutach dało się go normalnie włączyć no i po tym się zaczęło,nie mogę otworzyć większości plików bo wyskakuje mi pewien komunikat,próbowałem również zeskanować dysk avastem,jednak pojawił się następny problem (Ss’y) nie da się go ani włączyć ani reinstalować,nie mogę również zrobić nic dosłownie w panelu sterowania,próbowałem włączyć tryb awaryjny ale po 10 minutach problem się powtarza i wyłącza mi się komputer,chciałem również spróbować funkcji " Napraw komputer" (F8 zaraz po włączeniu) ale tym razem ekran robił się cały biały i tak w kółko.Nie znam się ani troszeczkę na komputerach,więc jeżeli znalazłaby się osoba która w sposób łopatologiczny mogłaby mi pomóc byłbym wdzięczny.

Dodam,że nie mogę ściągnąć żadnego programu i zainstalować,po kliknięciu dwa razy na ikonke instalator nie reaguję,podobnie z innymi programami.

Wentylator na procesorze pracuje?
Sprawdź temperatury np. programem HWmonitor

Pokaż smart np z programu HDtune.

W trybie awaryjnym jeśli normalnie programy nie będą chciały się uruchomić.

tak jak pisałem,nie mogę otworzyć żadnego pliku którego pobrałem,
Wentylator normalnie pracuję.
W trybie awaryjnym też wszystko,działa,jedynie gdy wchodzę na moje konto pojawia się problem.