System nie odczytuje telefonu?

Witam.

Moja dziewczyna ma taki problem. Otóż, dostała nowy telefon - Samsung Delphi, w zestawie nie było kabla, więc kupiłem jej z allegro. Podłączyliśmy do jej komputera - no i cóż, nie działa w trybie Pamięci masowej (oprogramowanie od Samsunga ściągnięte - żadnej płytki też nie było…). W trybie PC Suite (z programem na kompie) w prawdzie znajduje ten telefon, ale nie da się ani nic zgrać, ani odczytać, ani wgrać - pokazuje komunikat, żeby zmienić tryb na pamięć masową. Żeby sprawdzić, czy przypadkiem kabel nie jest walnięty, sprawdziłem na jeszcze 3 innych komputerach - Windows XP Home (taki, jak mojej dziewczyny), Windows Vista Home Premium x32 oraz Windows 7 Home Premium x64 i o dziwo na każdym z nich działa, nawet bez ściągania Samsung PC Suite…

Czy ktoś ma może jakiś pomysł, co z tym zrobić?

Może czyszczenie rejestru CCleaner i instalacja nowych sterowników?

Czyściłem już, wywalałem PC Suite, instalowałem ponownie. Nic nie daje :confused:

Próbowałeś na innych portach USB ?

Tak, próbowałem. Na żadnym nie czyta. Porty na pewno sprawne, bo pendrive odpalają się normalnie.

Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń -> Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej -> dla każdego urządzenia Główny koncentrator USB -> PPM -> Właściwości -> Zarządzanie energią -> odhacz Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii

To też nie pomogło.

Ściągnij i zainstaluj najnowsze stery do płyty głównej.

Sprawdź przy okazji ustawienia w BIOS i ewentualnie wykonaj upgrade BIOSu.

Dobra. Jednak coś z portami przednimi jest nie tak. Na tylnych odpala bez problemu. Temat do zamknięcia.

EDIT:

Jak u niej będę, to zrobię. Teraz na Team Viewer robiłem wszystko :smiley: