System nie odpala z płyty

mam taki problem. Co trzeba “przerobić” aby odpalił system z płyty ( ubuntu 7.04 lub mandriva 2008)

sprzęt AMD athlon 64 X2 6400, płyta asus M2A-VM HDMI, dyski pod SATA. Czy na dwuch rdzeniach linuch z płyty nie odpala? - dochodzi do wybierania języka i wybraniu opcji odpalenia: bezpieczny, uruchom i ekran robi się czarny i napęd z płytą staje. Dajcie jakieś lekarstwo na to

A po ściągnięciu płyty sprawdziłeś sumy kontrolne obrazu? Może źle ściągnięty plik ISO.

POWIEM TAK, TA SAMA PŁYTKA STARTUJE NA INNYM KOMPIE I JEST W PORZĄDKU. NA MOIM PO WYBRANIU SPOSOBU ODPALENIA, WIĘC PŁYTKA JEST W PORZO. TO SAMO DZIEJE SIĘ I W UBUNTU 7.04 I MANDRIVA 2008

olifant-14 , nie krzycz proszę - używanie tylu wielkich liter, właśnie tak jest traktowane. Proszę poprawić post.

Napęd nie uszkodzony?

No to sorki za duże litery, nie chodziło mi o krzyczenie.

Napęd dobry, reszta sprzętu też. Z tej płyty zainstalowałem system na innym kompie i burzy. Tamten był zwykły, tj jeden rdzeń, sprzęt nie z tamtej epoki, ale swoje górne loty ma już dawno za sobą. A na swoim mi nie odpala

a jaka masz karte grafiki? U mne ubuntu nie odpalal live cd od wersji 5.x az do 8.10 na nvidia 6800…

Graf jest pokładowy ati rodeon 1250 zdaje się. Chyba mam powód. Dostałem płytkę ubuntu 64 bitowego i działa. Jeśli odpalają 64 bity a 32 nie to może o to tu chodzi. - dobrze myślę, czy jest sposób odpalić 32 ?

Jeszcze pytanko z tym odkryciem, czy programy zapisane dla 32 bitów będą się instalować na 64 i będą działać?