System nie odpowiada na hasło

Witam mam problem, podaczas wpisywania hasła roota pojawia się dziwny błąd : http://www.vpx.pl/zdjecie,aa342.html

A w konsoli mam takie coś:

ERROR: ld.so: object '/usr/lib64/libv4l/v4l1compat.so' from /etc/ld.so.preload cannot be preloaded: ignored.

ERROR: ld.so: object '/usr/lib64/libv4l/v4l1compat.so' from /etc/ld.so.preload cannot be preloaded: ignored.

ERROR: ld.so: object '/usr/lib64/libv4l/v4l1compat.so' from /etc/ld.so.preload cannot be preloaded: ignored.

damian350z@linux-4atp:~>

damian350z@linux-4atp:~>

Proszę o szybką pomoc

Podajesz hasło roota czy sudo?

Pozdrawiam!

roota, sudo w konsoli działa, hasło nie działa tylko w przypadku gdy chce wejść np. do yasta

Zmień hasło dla roota:

sudo passwd root

i sprawdź czy zadziała.

Pozdrawiam!

Nie stety nie działa :confused:

Te błędy z konsoli nie mają związku z problemami z uwierzytelnianiem…

Wygląda na jakiś problem z V4L (video4linux), być może jakaś nie działająca kamerka, karta tv, albo inne video urządzenie.

Co do błędów sprawdź co pisze w /var/log/auth lub /var/log/errors (lub inne logi, nie wiem jak w SuSE syslog jest skonfigurowany)

Spróbuj odpalić Yast-a spod konsoli(/sbin/yast2).

konsola:

cat /etc/ld.so.preload

Jeżeli jedyne co się pojawi (a jest bardzo prawdopodobne) to “/usr/lib64/libv4l/v4l1compat.so”, to po prostu

sudo rm /etc/ld.so.preload

W przeciwnym przypadku jako root otwórz plik /etc/ld.so.preload do edycji i usuń linijkę zawierającą “/usr/lib64/libv4l/v4l1compat.so”.