System nie pokazuje stacji dyskietek

Po reinstalacji systemu system nie pokazuje zamontowanej stacji dyskietek.System to XP Profesjonal.Płyta główna Kobian KOB KT266a FDSX VT8366-8233 K7VTA2C-00.Menedżer urządzeń pokazuje że urządzenie działa poprawnie.

Komputer jako całość działa stabilnie.Ja przywrócić wyświetlenie stacji dyskietek w oknie mój komputer.

Spróbuj sposobu na niedziałające napędy i pendrive’y.

W Menu start->Uruchom, wpisz regedit:

Znajdź klucz

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nie rozwijaj tylko zaznacz .Po prawej stronie

będą wpisy, w których zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usuń. Przed usunięciem, sprawdź, czy jesteś w dobrym miejscu. Włącz komputer na nowo i sprawdź.

W Biosie jest ona prawidłowo ustawiona i widoczna?

Dziękuję za zainteresowanie .Zaraz to sprawdzę.

Sprawdziłem rejestr nie na takich wartości.

Sprawdź, czy jest włączona w BIOS.

Tak jak kolega wyżej sprawdz w Biosie bo masz w 99% :stuck_out_tongue_winking_eye: wyłaczona stacje dyskietek(floppy)…

wejdz w biosa wybierz STANDARD CMOS SETUP lub cos w tym stylu jest to 1wsza opcja w biosie bedziesz miał tam pokazane wszytskie stacje dyski i cd-romy (podłączone do kompa) który jest master, kóry slave, a ponizej powinno być coś w stylu Driver A i driver B prawdopodobnie masz ustawione to na NONE wystarczy to zmienic ( w Driver A) i gotowe powinno zadziałać…

Jesteście OK.Zadziałało.Nie wiem czy się stacja dyskietek kiedyś do czegoś przyda ale denerwowało mnie to, że zniknęła.Dziękuję

Ej może wiecie dla czego vista mi pokazjue 3 zamiast 4 rdzeni??? Czy do się to zmienić??? Jeżeli nie to czy wrazie potrzeby te 4 rdzenie będą wykożystane czy tylko 3 ???

Może masz procesor trzyrdzeniowy?

Tak napewno jeżeli widziałeś 3 rdzeniowe Quady (Q6600) to napewno. Ma ktoś poważne porady

A ja nie wiem, o jakim piszesz procesorze. Nie jestem wróżką.

A podpis to tak dla ozdoby ludzie mają??

Różnie z tym bywa.

Dobra nie kłóćmy się tylko wyjaśnijmy czemu tak sie dzieje z tymi rdzeniami?!