System nie potrafi sam bez problemu zamykać procesów

Cześć,

Kolejnym problemem z którym borykam się na moim komputerze jest w/w problem. Po Kliknięciu Start - Wyłącz komputer - Wyłącz komputer powstaje problem. Komputer zamiast dość szybko i sprawnie się wyłączyć wysyła błąd o tym, że dana aplikacja nie chce się zamnkąć i mam kliknąć “Zakończ teraz”. Często bez tego kliknięcia komputer potrafił stać w miejscu nawet kilka godzin! Skąd to się bierze? Od powstania problemu czyściłem go CCleanerem i paroma czyścicelami rejestru. Programy usuwam Revo, komputer od czasu do czasu skanuje Malwarebytes. Podczas wyłączania komputera najczęściej włączone programy, zktórymi jest problem to: Opera (z nią jest dodatkowy problem bo po zamuleniu w dużej ilości zakładek/czasami po normalnym wyłączeniu program nie chce się włączyć jeszcze raz, muszę manualnie “killym” we menadżerze bo inaczej 2 raz nie ruszy), Avira Antivir Personal Free, Soluto, Gadwin printscreen, WTW. System to Win XP SP 3 (oryginalny :smiley: ) a konfiguracja dość stara.

Jakiś pomysł by rozwiązać to bez formata?

Z góry dziękuję.

Podaj konfigurację komputera bo zdaje mi się, że nie masz za szybkiego komputera i dlatego komputer nie radzi sobie z tym wszystkim. Jak wyłączasz komputer to on od razu chciałby się zamknąć ale gdy przed tą operacja musi jeszcze pozamykać inne programy, które masz uruchomione na komputerze i inne programy, które działają w tle, a do tego komputer nie dysponuje zbyt dużą mocą obliczeniową to sobie po prostu nie radzi i się pyta.

Czasami może to być wina samych programów. Jak dokonałeś jakichś zmian w danym programie i nie zapisałeś zmian i nagle wyłączyłeś komputer to w ten sposób komputer się pyta Ciebie czy zapisać zmiany w danym programie.

Wina może też być w postaci zbyt dużo zainstalowanych programów na komputerze. Jak możesz to odinstaluj te, które są Ci nie potrzebne.

Następnie winą mogą być programy działające w czasie rzeczywistym takie jak antywirus firewall i inne oraz programy działające w tle, których nigdzie nie widać, że pracują ale jednak pracują. W Ccleanerze jest opcja kontroli autostartu. Odznacz tam wszystkie programy, które uruchamiają się wraz ze startem systemu, a których kompletnie nie potrzebujesz żeby działały.

Zawsze możesz zrobić sobie skrót na pulpicie lub w menustart do zamknięcia systemu za pomocą wiersza poleceń. Klikasz na uruchom w menustart i piszesz Shutdown. Komputer powinien zamknąć Ci się bez żadnego zapytania. Ja korzystałem z tej funkcji czasowego zamknięcia komputera i wtedy choć bym nie wiem co miał uruchomione na komputerze to od razu się zamykał bez jakichkolwiek komunikatów. Poniżej masz wszystkie komendy do Shutdown.

http://www.icontrol.pl/blog,shutdown-komenda