System nie rozpoznaje nazwy procesora

Niedawno wymieniłem procesor na AMD Phenom II X4 965 3,4 Ghz i mam taki problem ze gdy wchodzę na Menadżer urządzeń pisze to:http://wgrajfoto.pl/pokaz/img1210/menadzerurzadzenaa69.jpg. A mało tego pokazuje tylko 2,71Ghz. Zaktualizowałem Biosa tak jak trzeba. Mam płytę główna Gigabyte M61SME-S2.System Windows Vista 64x. Co o tym myślicie ??

Patrzę na szybko (może się mylę, ale chyba nie) i ta płyta nie wspiera tego procesora:

http://www.gigabyte.pl/products/mb/cpul … s2_2x.html - czyli ten zestaw nie ma prawa działać prawidłowo.

PS. GHz a nie Ghz.

Mówię z 100% pewnością ze ten procesor jest dopasowany z sockietem AM2.

Spójrz na link, który podał Cedar …

Ten procek wymaga socket AM3, a Twoja płyta główna (co sam słusznie zauważyłeś) obsługuje tylko socket AM2.

http://www.komputronik.pl/index.php/pro … ition.html

Czytaj na dole z jakimi soketami kompatybilne.

No jeśli uznać, że komputronik ma lepsze informacje od producenta danej płyty głównej, to przyznaję jestem w błędzie :D.

no to komputronik przez ich własną głupote wprowadził cie w bład niestety pozostaje ci iść wymienić procek albo kupić płyte pod am2+ lub am3 http://www.ceneo.pl/2746804s tu jest dobry opis

Nie pisz 100% jeśli jesteś w błedzie.

Jeśli to Komputronik wprowadził cię w błąd co do wyboru procesora i możesz to udowodnić - próbuj zwrócić/wymienić ten procesor na inny, w obecnej konfiguracji będziesz miał tylko same problemy.

Co wy gadacie ?? Przecież nawet na rożnych recenzjach pisze http://pclab.pl/art38172.html, http://www.chip.pl/testy/podzespoly-pc/procesory/amd-phenom-ii-x4-965-black-edition ze pujdzie bez problemu. Kurcze powiem wam ze zmartwiliście mnie.

na tych linkach pisze ewidentnie am2+ a nie am2

Podstawka Socket AM2+ to następca złącza Socket AM2. Została stworzona przez firmę AMD do obsługi 1, 2, 3 i 4-rdzeniowych procesorów, których produkcję już rozpoczął koncern AMD. Jest ona zgodna z wcześniejszą wersją AM2. Wprowadza on obsługę szyny danych Hyper Transport 3.0, obsługę procesorów 3 i 4 rdzeniowych, a także pamięci RAM o prędkości 1066 MHz. Masowa produkcja ruszyła w III kwartale 2007 r. AM2+ jest podstawką typu PGA tzn. nóżki znajdują na procesorze, a nie na płycie głównej. http://pl.wikipedia.org/wiki/Socket_AM2%2B

My nie gadamy tylko piszemy. Podstawowym źródłem informacji czy dany procesor będzie obsługiwany przez daną płytę główną są informacje podawane przez producenta tej płyty a nie przez jakiś sklep.

Do tego jeśli nawet płyta posiada odpowiednie gniazdo to nie znaczy, że będzie “z marszu” obsługiwała dany, nowy procesor.

Producent Twojej płyty głównej testował ten Twój procesor i wyraźnie oznaczył “N/A” czyli “nie wspiera”, gdyby to było “-” to znaczy, że w trakcie testów. Jak widzisz na stronie Gigabyte, płyta ta nie wspiera żadnego procesora AM3 a ten procesor jest AM3 (nie AM2/AM2+)

http://www.amd.com/us/products/desktop/ … rison.aspx

Fakt faktem masz racje. Więc co powinienem zrobić w takim wypadku??

Tak jak pisano wcześniej, albo spróbuj zwrócić ten procesor, albo najnormalniej w świecie kup płytę z socketem AM3. Swoją drogą, zapamiętaj sobie raz na zawsze, że powinno się po wymianie płyty głównej lub procesora sformatować dysk i ponowne zainstalować system.

Kurcze poważnie! !!

Dodane 09.12.2010 (Cz) 18:02

Dobra zrobiłem tak : napisałem e-mail do firmy gigabyte .Powiedziałem wszystko co wam i poczekam na odpowiedz . Ale wydaje mi się ze jednak kupiłem zły procesor, kurcze teraz zaczną się “jaja” ; jeszcze czeba kupić taką płytę główna która obsługuje DDR2 .

Polecić, nie polecę Ci żadnej płyty pod AM3, ponieważ powiem szczerze, że nie siedzę za dobrze w sprzęcie, tak więc ciężko mi doradzić Ci jakąś płytę pod ten socket.

Otrzymałem odpowiedz od firmy Gigabyte i tam napisali

"Witam

Oficjalnie ten model procesora nie jest obsługiwany przez tą płytę :

http://www.gigabyte.eu/support-download … x?pid=2507

Pozdrawiam

Pomoc techniczna GIGABYTE"

Więc wszystkim Bardzo dziękuje za pomoc.