System nie rozpoznaje podłączonego modemu Huawei E1750


(Rafal Z Ph) #1

Witam,

mam problem z modemem iPlus E1750. Otóż jak podłączam modem do USB wyskakuje komunikat "Nie rozpoznano urządzenia USB".

Wcześniej modem działał bez problemu, od kilku dni nie chce ruszyć. Odinstalowałem iPlus Managera i na nowo zainstalowałem i nic.

Zrobiłem logi OTL i Hijack z podłączonym modemem:

OTL: http://wklej.org/id/343949/

HiJack: http://wklej.org/id/343951/

Proszę o pomoc w sprawie.

Rafał


(scripter1) #2

Może musisz ponownie zainstalować sterownik.


(Rafal Z Ph) #3

do tego modemu nie mogę znaleźć sterownika, a jak instaluje najnowszą wersje iPlus Managera 2.2, to do wyboru jaki mam modem i nic. chyba z pięć razy przeinstalowywałem iPlusa i nic:(


(K Korczynski) #4

Czyste sterowniki do praktycznie każdego modemu znajdziesz na http://sterowniki.bez-kabli.pl/. Zainstaluj najnowszą wersję i odinstaluj iPlusa.

Zamiast iPlus Managera polecam Mobile Partner (oryginalny program modemów Huawei), lub polski program Top_Netinfo http://www.sklepy.ehost.pl/.

W razie kolejnych problemów z modemem polecam forum bez-kabli.pl, tam udzielą Ci bardzo fachowej pomocy nt. bezprzewodowego netu.

P.S. Orange i Plus mają niestety najgorsze managery. Play czy Era używają najczęściej brandowane wersje programów od producentów modemów. One sprawiają mniej problemów, bo zostały napisane przez firmy, które znają swoje modemy, a nie przez operatora z myślą o obsłużeniu każdego modemu. Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.