System nie rozpoznaje prawidłowo (?) podłączonego sprzętu

Witam

Zakupiłem sobie modem HUAWEI E1550 i z jednej strony wszystko super z drugiej strony wszystko do bani.

Z tej strony super że modem hula aż miło - bardzo dobre transfery :slight_smile:

Do bani natomiast z podłączeniem i instalacją tego modemu.

Opisze od poczatku:

pierwsze podłaczenie do komputera: system windows instaluje sterowniki, które w menedżerze urządzeń wyglądają tak:

stacje dysków cd-rom/dvd

urządzenie przenośne F:

Stacje dysków: Huawei MMC Storage USB DEVICE

Oczywiście jako modem nie da się tego używać.

Instaluje więc aplikację ręcznie z pamięci ‘modemu’ o nazwie: web’n’walk Manager --> restart. Po restarcie komputer wykrywa “HUAWEI Mobile Connect - 3G Modem” więc udało mi się skonfigurowac połączenie, połączyło się i wszystko działa.

Problem polega jednakże, na tym że wyjmując modem z portu usb i wkładając go ponownie windows instaluje na nowo sterowniki:

urządzenie pamięci masowej USB

HUAWEI Mass storage usb device

HUAWEI MMC STORAGE USB DEVICE

Niestety po modemie ani śladu.

Czasem pomaga uruchomienie aplikacji z folderu instalacyjnego programu web’n’walk Manager: FIND DEVICE ale nie zawsze.

Raz się tyle męczyłem że musiałem odinstalować wszystko i instalować od nowa. I problem się pojawia znowu.

Co z tym zrobić aby system windows 7 RTM prawidłowo widzial urządzenie HUAWEI E1550 jako modem a nie jako pendrive?

Problem typowo sprzętowy, spotkałem się z tym wielokrotnie - modemy Huawei biorą po prostu całe zasilanie na port USB - czyli 500 miliamper…

Jak zmieniasz port USB, w który wkładasz modem system na nowo instaluje sterowniki - to normalne.

Często wystarczy włożyć modem jako pierwsze urządzenie, które podpinasz pod USB (wszelkie myszki, drukarki itp jako następne).

Lub po prostu odczekaj trochę zanim podłączysz modem drugi raz - też nie wiadomo dlaczego ale pomaga.

Nie napisałeś pod co podłączasz modem - domyślam się, że to laptop - ACPI w notebookach baaardzo oszczędnie przydziela amperaż na porty USB, spróbuj zmienić schemat zasilania na stacjonarny - czasami pomaga.

Daj znać czy coś z tego pomogło.

Pozdrawiam,

Tak jest to laptop.

Modem podłączony pod USB.

Schemat zasilania ustawiony na najbardziej wydajny.

Problem pojawia się również gdy modem jest podłączany do komputera jeszcze przed jego uruchomieniem.

I nie są zmieniane porty usb.

I problem pojawia się gdy ot tak np. po godzinie pracy na laptopie podepne nagle modem.

Jak mówię pomaga czasem uruchomienie aplikacji find device ale nie zawsze.

Modem instalowałem pod jednym konkretnym USB i nie zmieniam jego położenia - ciągle jest podłączany tylko pod ten jeden konkretny port usb.

Jeszcze jakieś konkretne propozycje?

Witam!

Kupiłem ten modem na Allegro bez simlocka z denerwującym dashboardem sieci 3 (Three). Walczyłem z nim cały dzień, ale chyba się udało - też miałem ten problem z wyłączaniem sprzętu i ciągłym instalowaniem. Zmieniłem dashboard na web’n’walk Manager z T-mobile (jest po polsku, można tam ustawiać profile do polskich sieci, ustawiłem jako domyślny mój iPlus). link do pliku http://www.3gdrivers.x10hosting.com/huawei_dd.html - jedyny sensowny jaki znalazłem.

Problem z wyłączaniem modemu rozwiązało zaznaczenie w programie web’n’walk Manager opcji "uruchamiaj przy starcie systemu.

Program uruchamia się i od razu szuka modemu.

U mnie to zadziałało.

Pozdrawiam :slight_smile: