System nie rozpoznaje Telewizora

Witam,

mam problem z połączeniem telewizora z komputerem kablem HDMI, stosowałem takie rozwiązanie przez długi czas i wszystko bylo OK,

W ustawieniach ekranu telewizor był rozpoznawany jak TV LG i wszystko pięknie działało,

a wczoraj włączam komputer, gdy chciałem przerzucić obraz na telewizor nagle rozdzielczosc wyswietlanego obrazu się posypała,

gdy sprawdziłem w ustawieniach ekranu to problem jest w tym że teraz komputer nie rozpoznaje telewizora i zamiast TV LG wyświetla go jako Standardowy monitor inny niż PnP i jedyna mozliwa rozdzielczość to 640x480 a o przesyłaniu dźwięku wogóle nie ma mowy,

 

ma ktoś może pomysł o co może chodzić?

jak to przerzucić ?

no teraz to już jasno

 

musisz uruchomić system w trybie awaryjnym 

 

jeżeli masz xp to łatwa sprawa

 

jeżeli jakieś nowsze windowsy to może być trudniej

 

no np. gdy brałem opcję rozszerz obraz, duplikuj albo wyswietlaj tylko na drugim ekranie,

 

 

mam Windows  8

 

i co zrobić w tym trybie awaryjnym?

A kartę grafiki masz GF , czy ATI?

 

Zmień port HDMI na TV jak to możliwe - komp i TV wyłączony (TV z sieci, albo wyłącznikiem).

 

Pomoc:

 

http://free.of.pl/x/xboxik/HDMI/HDMI2.html

Kartę mam Radeon HD 6670,

niestety mam tylko jedno wejście HDMI w TV i karcie, więc nie mogę zmienić portów, próbowałem rozłaczyći podłączyc przy wylaczonym kompie i TV i nie pomogło,

myślisz ze to kwestia portu, kabla, czy czegoś w ustawieniach albo ze sterownikami?

Może coś z gniazdem HDMI karty ? TV?

 

Przeinstaluj sterownik karty.

 

Podałem również link, poczytaj.

 

sterowniki przeinstalowalem i dalej to samo, wlasnie tak mysle ze moze gniazdo ale nie mam jak go sprawdzic, ewentualnie moze to wina kabla