System nie rozpoznaje Telewizora

(Slawek705) #1

Witam,

mam problem z połączeniem telewizora z komputerem kablem HDMI, stosowałem takie rozwiązanie przez długi czas i wszystko bylo OK,

W ustawieniach ekranu telewizor był rozpoznawany jak TV LG i wszystko pięknie działało,

a wczoraj włączam komputer, gdy chciałem przerzucić obraz na telewizor nagle rozdzielczosc wyswietlanego obrazu się posypała,

gdy sprawdziłem w ustawieniach ekranu to problem jest w tym że teraz komputer nie rozpoznaje telewizora i zamiast TV LG wyświetla go jako Standardowy monitor inny niż PnP i jedyna mozliwa rozdzielczość to 640x480 a o przesyłaniu dźwięku wogóle nie ma mowy,

ma ktoś może pomysł o co może chodzić?

(Fan Xp) #2

jak to przerzucić ?

(kebkit) #3

no teraz to już jasno

musisz uruchomić system w trybie awaryjnym 

jeżeli masz xp to łatwa sprawa

jeżeli jakieś nowsze windowsy to może być trudniej

(Slawek705) #4

no np. gdy brałem opcję rozszerz obraz, duplikuj albo wyswietlaj tylko na drugim ekranie,

mam Windows  8

(Slawek705) #5

i co zrobić w tym trybie awaryjnym?

(JNJN) #6

A kartę grafiki masz GF , czy ATI?

Zmień port HDMI na TV jak to możliwe - komp i TV wyłączony (TV z sieci, albo wyłącznikiem).

Pomoc:

http://free.of.pl/x/xboxik/HDMI/HDMI2.html

(Slawek705) #7

Kartę mam Radeon HD 6670,

niestety mam tylko jedno wejście HDMI w TV i karcie, więc nie mogę zmienić portów, próbowałem rozłaczyći podłączyc przy wylaczonym kompie i TV i nie pomogło,

myślisz ze to kwestia portu, kabla, czy czegoś w ustawieniach albo ze sterownikami?

(JNJN) #8

Może coś z gniazdem HDMI karty ? TV?

Przeinstaluj sterownik karty.

Podałem również link, poczytaj.

(Slawek705) #9

sterowniki przeinstalowalem i dalej to samo, wlasnie tak mysle ze moze gniazdo ale nie mam jak go sprawdzic, ewentualnie moze to wina kabla