System nie startuje automatycznie, trzeba wybrać z Boot Menu

Witam,

Próbowałem wielu ustawień BIOSu itp. i nic nie pomogło. Otóż miałem Windowsa 7 na laptopie Samsung NP355E7C-S03PL pokusiłem się na zmianę na Windowsa 10, ale przez problemy z grafiką (brak sterowników) musiałem wrócić do Windowsa 7. O ile wgranie systemu W10 nie stworzyło problemów tak ponowny format na Windows 7 już tak… Gdy instaluje system po 1. reboocie w instalatorze W7 z płyty komputer wisi na logu Samsung. Próbowałem ustawiać jako 1. w biosie dysk, Windows Boot Manager też i w obydwu opcjac system sam nie zaskoczy. Dopiero jak wybiore wciskając F10 Windows Boot Manager z Boot Menu system normalnie startuje, ale po restarcie wszystko się powtarza czyli F10---->Windows Boot Manager i system rusza. Sprawdzałem dysk na innym dzieje się to samo, wgrałem znowu Windows 10 i on startuje bez żadnyc problemów. Próbowałem zaktualizować Bios ale Samsung Bios update mówi że nie mogę go zaktualizować bo mam najnowszą wersję, przywracanie ustawień domyślnyc w biosie nie pomogło. Fast Boot, Scure Boot wyłączone. Tryb Legacy and Uefi wybrany. 

Proszę o pomoc

 

Wykonaj kopię zapasową ważnych danych z dysku na nośnik zewnętrzny. Dopiero potem stosuj poniższe rady.

 

Uruchamiamy komputer z płyty instalacyjnej Windows 7. Postępujemy według wskazań instalatora, tak żeby zainstalować system (metoda Niestandardowa).

Ekran “gdzie chcesz zainstalować system windows?”

>>> klikamy Shift + F10 (ja klikam prawy shift, ale to chyba bez różnicy)

>>> wpisujemy diskpart

>>> wpisujemy list disk (polecenie wyświetla listę dysków)

>>> wpisujemy select disk 0 (wybieramy dysk 0)

>>> wpisujemy clean (czyści dysk) czyli wszystkie partycje powinny zostać usunięte. Efekt - powinno być nieprzydzielone miejsce o wielkości całego dysku.

>>> wpisujemy convert gpt

Pomoc do diskparta i polecenia convert - wpisujemy convert /?

Potem na ekranie partycjonowania w instalatorze Windows załóż partycje na dysku na nowo.

Pomogło dzięki :wink:

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk