System nie startuje, ikonka dysku na obudowie pali się ciągle

Włączam komputer, pojawia się ekran płyty głownej (Asrock P67 Pro) - mogę wjeść w menu i zobaczyć np. że RAM jest, procesor ma 40-50 C, że dyski oba widzi.

 

Startując z dysku SSD, po ekranie płyty głownej, migający kursor znika i zostaje czarny ekran.

Startując z dysku normalnego, dochodziło do ekranu “Uruchamianie systemu windows” i tam ekran zostawał - flaga windows cały czas zmieniała kolory.

Startując instalke z USB również nie startuje się

 

Mam dwie kości RAM, poprzekładałem je, wyjąłem jedną, potem drugą - nic się nie zmienia.

Natomiast przekładając dyski w wejściach SATA na płycie głównej, SSD teraz startuje się do ekranu “Uruchamianie systemu windows”

 

 

czyli mam oddać płytę główną do naprawy bo złącza SATA się zepsuły?

Moim zdaniem, nim oddasz płytę główną, powinieneś do niej podłączyć jedynie dysk SSD i spróbować na nowo zainstalować na nim system. Dopiero po tym (po zainstalowaniu systemu na SSD) podłączyć drugi dysk. Wybierz też właściwe gniazda, białe (SATA3) lub niebieskie (SATA2).

Po przełożeniu SSD oraz zwykłego dysku w inne gniazda SATA i wyjęciu CD-ROMu, mam tak:

 

z SSD start i po długim czasie ( z 10 min) trwania ekranu “Trwa uruchamianie systemu windows” pojawił się ekran: “Trwa przygotowywanie pulpitu”. Potem po też dłuższym czasie ( z 2-5 min) "niebieski pulpit (takie miałem tło pulpitu) i tylko okno ( i to w starym stylu, nie Aero) “Aby zastosować wprowadzone zmiany zrestartuj komputer”. Zrestartowałem, uruchmiał siędośc długo i teraz mam tylko czysty pulpit, niebieskie tło i 0 ikon na pulpicie, nie ma paska na dole z menu Start, mogę wcisnąć Ctrl+Alt+Del i widzę że użytkownik jest włączony ten co powinien, użycie CUP: 0% i nic więcej nie mogę zrobić. (ale teraz ikonka dysku “działa” normalnie, czyli miga szybko co jakiś czas)

Dlatego też, jeśli chcesz w pełni korzystać z dobrodziejstw SSD, powinieneś zrobić to, co wyżej opisałem, czyli zupełnie od nowa skonfigurować sprzęt i system operacyjny. W tej chwili masz działający system (naprawiony) na dysku HDD, czyli znacznie wolniejszy niż mógłby być.

SSD po prostu nie działa, jak miałbym na nim zainstalować cokolwiek? ;d

(też nie rozumiem czemu miałbym to robić, skoro system na SSD oraz system na HDD zostały postawione na tej stacjonarce o której tutaj pisze w tym temacie - jeśli napisałem gdzieś coś co znaczyło inaczej to sorry)

Wysłałem do Holandii na gwarancji (OCZ ma takie gwarancje…)