System nie startuje, ikonka dysku na obudowie pali się ciągle

(ak47yoyo) #1

Włączam komputer, pojawia się ekran płyty głownej (Asrock P67 Pro) - mogę wjeść w menu i zobaczyć np. że RAM jest, procesor ma 40-50 C, że dyski oba widzi.

Startując z dysku SSD, po ekranie płyty głownej, migający kursor znika i zostaje czarny ekran.

Startując z dysku normalnego, dochodziło do ekranu "Uruchamianie systemu windows" i tam ekran zostawał - flaga windows cały czas zmieniała kolory.

Startując instalke z USB również nie startuje się

Mam dwie kości RAM, poprzekładałem je, wyjąłem jedną, potem drugą - nic się nie zmienia.

Natomiast przekładając dyski w wejściach SATA na płycie głównej, SSD teraz startuje się do ekranu "Uruchamianie systemu windows"

czyli mam oddać płytę główną do naprawy bo złącza SATA się zepsuły?

(system) #2

Moim zdaniem, nim oddasz płytę główną, powinieneś do niej podłączyć jedynie dysk SSD i spróbować na nowo zainstalować na nim system. Dopiero po tym (po zainstalowaniu systemu na SSD) podłączyć drugi dysk. Wybierz też właściwe gniazda, białe (SATA3) lub niebieskie (SATA2).

(ak47yoyo) #3

Po przełożeniu SSD oraz zwykłego dysku w inne gniazda SATA i wyjęciu CD-ROMu, mam tak:

z SSD start i po długim czasie ( z 10 min) trwania ekranu “Trwa uruchamianie systemu windows” pojawił się ekran: “Trwa przygotowywanie pulpitu”. Potem po też dłuższym czasie ( z 2-5 min) "niebieski pulpit (takie miałem tło pulpitu) i tylko okno ( i to w starym stylu, nie Aero) “Aby zastosować wprowadzone zmiany zrestartuj komputer”. Zrestartowałem, uruchmiał siędośc długo i teraz mam tylko czysty pulpit, niebieskie tło i 0 ikon na pulpicie, nie ma paska na dole z menu Start, mogę wcisnąć Ctrl+Alt+Del i widzę że użytkownik jest włączony ten co powinien, użycie CUP: 0% i nic więcej nie mogę zrobić. (ale teraz ikonka dysku “działa” normalnie, czyli miga szybko co jakiś czas)

(system) #4

Dlatego też, jeśli chcesz w pełni korzystać z dobrodziejstw SSD, powinieneś zrobić to, co wyżej opisałem, czyli zupełnie od nowa skonfigurować sprzęt i system operacyjny. W tej chwili masz działający system (naprawiony) na dysku HDD, czyli znacznie wolniejszy niż mógłby być.

(ak47yoyo) #5

SSD po prostu nie działa, jak miałbym na nim zainstalować cokolwiek? ;d

(też nie rozumiem czemu miałbym to robić, skoro system na SSD oraz system na HDD zostały postawione na tej stacjonarce o której tutaj pisze w tym temacie - jeśli napisałem gdzieś coś co znaczyło inaczej to sorry)

Wysłałem do Holandii na gwarancji (OCZ ma takie gwarancje…)