System nie startuje- migająca kreska

Witam, złożyłem sobie komputer, chciałem zainstalować Windowsa. Wszystko ładnie się ładuje, formatuję dysk, restartuje się i… nic. Miga kreska i nic się nie dzieje. Dodam, że przy próbie instalacji Linux Ubuntu było to samo. Dysk normalnie wykrywalny bez błędów,

Komputer:

AMD Athlon XP 1200Mhz

768MB RAM DDR1

Grafika 64MB

Dysk Segate 40GB ATA

W BIOSie mam ustawione dysk na pierwsze urządzenie, CDROM na drugie, na 3 nie mam nic. Próbowałem zamieniać kable, jak dam na pierwszy wtyk ATA na płycie to zawiesza się na BIOSIE, jak na drugi(secondary) to rusza ale zatrzymuje się właśnie w tym momencie. Pomysły mi się kończą, proszę o pomoc.

Jakim przewodem podłączasz HDD do płyty?

Szeroką taśmę ATA podłącz niebieskim wtykiem do pierwszego kontrolera na płycie, chyba też niebieskiego lub zielonego (innego niż czarny). Drugi wtyk czarny, końcowy (nie środkowy) do dysku. Dysk powinien mieć zworkę ustawioną na Master. To wszystko jest ważne! Ponadto, zatrzymaj start komputera na BIOSie, przejdź do pozycji “Load Optymized (lub podobnie) Defaults” > Enter, potwierdź zmiany i restart komputera. Pozycja ta czasem znajduje się pod kolumną “Exit”. Podczas tego restartu znowu zatrzymaj start na BIOSie i ustaw kolejność bootowania. CD-ROM jako First, HDD jako Second. Będzie Ci łatwiej sprawdzić instalowanie systemu.

Rozumiem. Muszę teraz sformatować od nowa dysk bo jest sformatowany w EXT4 i Instalator Xp go nie wykrywa.

Chodzi Ci o to, by podłączyć osobno dysk i CD?

Byłoby dobrze! Szczególnie, jeśli dysponujesz dwiema taśmami IDE, a płyta główna ma dwa kontrolery ATA. Wtedy taśma od napędu CD idzie do czarnego (drugiego) gniazda na płycie głównej.

j.w

Czy na czas instalacji systemu próbowałeś zmienić kolejność botowania?

Dodane 25.05.2013 (So) 18:36

Czy na czas instalacji systemu próbowałeś zmienić kolejność botowania?