System nie startuje po dołożeniu drugiego SSD

Mam problem jak w temacie. Kupiłem drugi SSD i gdy odepnę stary HDD komunikat jak niżej żeby wybrać boot. Kombinowałem z biosem, resetowałem, wyjmowałem baterie ale nic nie pomaga. Komp nie odpali bez starego HDD. Jak mam zostawiony HDD jak wcześniej i podepnę nowy SSD do kolejnego złącza odpala bez problemu. SSD w biosie wykrywa normalnie. Jakieś możliwe opcje poza stawieniem systemu na nowo?




Założyłeś drugie konto bo nie zrozumiałeś odpowiedzi? Partycja startująca została na starym dysku. Nie ma starego HDD - system nie startuje. Czego nie rozumiesz?

P.S. Trzeba było sklonować dysk ze wszystkimi partycjami.

Instalując Windowsa musisz mieć podpięty tylko jeden dysk, ten nowy. Wszystkie pozostałe na czas instalacji wypnij, albo odepnij im zasilanie. Windows musi założyć partycję bootowalną, a nie zrobi tego „widząc” już taka na innym dysku, tylko się dopisze do starej. Po instalacji możesz podpiąć stare dyski i przegrać z nich ważne dane.

Można to zrobić inaczej, ale wymaga to na tyle dużo pracy, że ponowna instalacja jest najszybszą, najprostszą i najłatwiejszą metodą.