System nie startuje

Mam problem! System nie startuje ,zatrzymuje się po wyświetleniu napisów i pulsuje tylko kursor. Po ustawieniu w biosie na start z Cd-romu lub z dyskietki również nie chce się uruchomić ani cd-rom ani dyskietka. Mam win 98 wyd II. Nadmieniam ,że wyjmowałem kość biosu/może to przyczyna/. ale po ponownym włożeniu problem jest ten sam. :frowning: :frowning: :frowning:

A tryb awaryjny wchodzi.

Niestety również nie wchodzi. :o

Sprawdź wszystko dokładnie,wyczyść sloty pamięci i same pamięci,reset biosu na założonych modułach pamięci i ustaw bios i zapisz Save.

I musi odpalić z dyskietki startowej 1.44 z WIN98SE.

Jak to samo

Może pamięci uszkodzone.

Odłącz taśme od dysku i zabootuj z dyskietki i co się dzieje.

Miałem podobny problem. Pomogło przeczysczenie karty grafiki z kurzu. :slight_smile:

Niestety ale nie botuje nawet samej dyskietki. Dyskietkę słychać i zaraz staje i nic się nie dzieje.Przeczyściłem wszystko i dalej nic.Czasem pokazywało : ustawienie konfiguracji nieprawidłowe, usuń kilka sterowników i ponów no ale jak mam to zrobić skoro nie otwiera się system. Gdy zmieniłem procesor to wyświetla się powitalny ekran z WINDOWS 98 i na dole tylko widać jak przesuwa się pasek niebiesski tak jak przy normalnym otwieraniu, ale to trwa długo bo nawet tak miałem włączone przez pół godziny i niestety nic dale, :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: