System nie uruchamia się - komunikat "Komputer wymaga naprawy"

Witam wszystkich, to mój pierwszy post. Nie znalazłem pomocy w Internecie, dlatego piszę tutaj.

 

Syatacja wygląda następująco: Posiadam laptopa Dell Inspiron 17R 3721 z windowsem 8. Wczoraj zainstalowałem sobie na nim gierkę (konkretnie Worms 4, ale to chyba bez znaczenia). Po instalacji były problemy z odpaleniem jej ze względu na “zgodę administratora” , czy jakoś tak. Uruchomiłem ją więc jako administrator i gra poprosiła o ponowne uruchomienie komputera. I tu zaczął się kłopot, bo komputer nie uruchomił się, a zamiast tego, wyświetliło się błękitne tło z komunikatem, jak na załączniku.post-260393-0-64345400-1401704949_thumb. O jakie urządzenie chodzi w tym komunikacie?

 

Dodam, że zrobiłem diagnozę systemu i wszystko wyszło ok, nie wykryto żadnych problemów. Jak mogę naprawić ten problem i powrócić do stanu sprzed instalacji gry bez utraty plików na dysku (zbyt wiele nie mam, ale zależy mi na kilkudziesięciu gb muzyki)? Dodam również, że nie posiadam ani płyty, ani pendriva, z których możnaby odpalić system.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Gdybyś miał chociaż Pendrive, to z Pendrive puściłbyś instalacje systemu. Próbowałeś odpalić w trybie awaryjnym?

NIe próbowałem, ale próbowałem przejść do trybu uruchamiania zawaansowanego. Niestety trik z klawiszem F8 nic nie daje. Wciskałem też F8 podczas wyświetlania komunikatu z załącznika, ale wtedy pojawia się już tylko samo niebieskie tło i nic więcej. Może robię coś źle? Przyznaję, że jestem trochę zielony.

Niektóre komputery, taką opcję co chcesz uzyskać pod klawiszem F8, mają pod zupełnie innym klawiszem. Sprawdź pod klawisz F5.

NIestety, żaden klawisz nie działa. Za nic nie mogę odpalić tego trybu zaawansowanego uruchamiania. Jedynie Esc coś daje, bo wyświetla takie oto menu: Ale nie wiem co dalej.