System nie uruchamia się po instalacji

Witam. Niedawno zakupiłem lapka Asus X53S z Win 7 Home Premium x64. Posiada on oczywiście wiele zbednych dodatków od producenta laptopa. Postanowiłem sie tego pozbyć. Znajomy mial Win 7 Ultimate, który używał od kilku miesięcy. Pożyczyłem zainstalowałem. Musiałem oczywiście zrobić fprmata dysku bo nie można było uaktualnić. Po zainstalowaniu pojawił się problem, kótry przedstawiam na dołącszonym filmiku. Zmuszony byłem zainstalować ponownie swojego Homa.

Po jakimś czsie zassałem z ntu “swoją” kopię myśląć, że będzie OK. Wypaliłem ISO na płytkę, format, instalacja bezproblemowa i ponownie ten sam problem! !!

http://youtu.be/or2KKF-IHvQ

I tak w kólko. raz zostawiłem lapka na noc i nic. Instalowałem wersję X64 oraz x86 i ciągle to samo.

Wiecie co może być przyczyną?? Proszę Was o pomoc.

Cytat ze strony:

http://www.asus-polska.pl/serwis/faq/nb

Laptopy ASUS wyprodukowane po 01.02.2010 nie zawierają płyty “Recovery DVD/CD”. Proszę użyć dołączonego do notebooka programu AI Burner do wypalenia płyty "Recovery DVD/CD i zastosować się do wskazówek w punkcie powyżej.

Wersja systemu,jaki chcesz wgrać musi być identyczna z opisem na naklejce licencyjnej.Później należy podać CD Key z naklejki.

Spróbuj zdobyć recovery w oddziale ASUS Polska.Być może cena nie przekroczy 100 zł.

I chyba zrobię tak jak piszesz. Mam ukrytą partycję Recovery. Postaram się o czysty Home Premium i zainstaluję ze swoim kluczem. Powinno być zgodnie z prawem.

Ale i tak mnie nurtuje ta sprawa z Ultimate. Dlaczego nie włącza się do końca

Daj sobie spokój z recovery itp.

Zobacz pkt. 5 w mojej pierwszej wiadomości w tym temacie: problem-uruchomieniem-systemu-t491976.html

Powodzenia i daj znać o efektach.

Pozdrawiam!

Post dość obszernie rozwinięty.Rzuciłem tylko okiem na to wszystko i wydaje mi się że robię wszystko OK. Tym bardzie, że nie jestem laikiem w tych sprawach . XP przeinstalowywałem chyba z 1000 razy. A siódemkę tylko kilka i na moim sprzęcie oczywiście coś się musiało spie…

Zgłębie dokładniej Twój Post i dam znać co i jak

Czyli masz tę partycję nadal mimo formatu,ale plik uruchamiający reinstalację został skasowany po nadpisaniu dysku C:

Jeżeli system na płycie jest właściwy to zastosuj się wpierw do porady podanej przez adam9870

NIe formatowałem partycji recovery. Formata zrobiłem dysku C. Chciałem zmienić zainstalowanego Home Premium na Ulitate ściągniętego z netu w celu pozbycia się dodadków od Asusa. A jak już zmieniać to na coś lepszego :slight_smile: No i jeszcze mam parę programów diagnostycznych, kótre nie chodzą na Win 7. Chciałem też zrobić XP Mode ale na Home nie da rady.

Nie umiesz czytać?

A skoro musisz mieć ultimate, to: http://lmgtfy.com/?q=windows+siedem+ultimate+sklep

Dla użytkownika domowego podstawowym systemem uznaje się Win7 home premium.Ultimate obciąża sprzęt biznesowymi dodatkami.

http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/products/compare?T1=tab15

Po za tym Twój CD-key pasuje tylko do Home Premium 64 bit,zgodnie z zapisem na naklejce.

To będę musiał pozostać przy HP. Dzięki za pomoc

Instalator Windows 7 wymaga podania klucza w zasadzie na sam koniec instalacji, przy okazji pytań o nazwę użytkownika itp.

Generalnie najprościej byłoby skombinować płytę z Windows 7 Home Premium (bo na taką wersję zapewne posiadasz licencję) i zainstalować system z użyciem klucza na naklejce pod spodem laptopa (warto sobie spisać ten klucz, bo naklejka za jakiś czas może być niemożliwa do odczytania). Wcześniej zaopatrz się w sterowniki.

O tym wszystkim piszę we wiadomości, do którejwcześniej podałem link oraz tutaj: usunieta-calkowicie-partycja-recovery-zrobic-t489674.html

Co do kombinowania płyty z Windows 7, sugeruję uważać, chociaż technicznie ludzie korzystają z wersji z netu i jest ok uszkodzony-plik-factory0-fpt-jak-odzyskac-system-t490387.html#p3088950

[quote name=adam9870 jak-przeinstalowacsystem-win7-home-premium-64bit-t488597.html#p3077921]Albo prosisz kolegę który posiada płytę z Windowsem takim jak Ty, albo jeżeli masz np. kolegę, który posiada dostęp do subskrypcji TechNet, możliwe jest pobranie obrazu systemu i nagranie go na płytę. Podobnie jeżeli masz kolegę, który posiada nośnik z systemem i jest w stanie Ci go pożyczyć. Co do wersji z Internetu, jeżeli znajdziesz naprawdę niemodyfikowany obraz z MSDN/TechNet - możesz pobrać, jeżeli chcesz. Ja nie ufam tym wersjom z Internetu, bo niby normalna wersja, niby niemodyfikowana, a w środku są jakieś aktywatory itp., podczas gdy ja chcę zainstalować _legalnie_ system z oryginalnym kluczem i _legalnie_ aktywować. Dlaczego nie ufam? Otóż tutaj jest interesujący wywiad z pracownikiem polskiego oddziału Microsoft, który mówi o doświadczeniu, w którym kupiono Windows XP ze stadionu, dokonano analizy i systemy te (niektóre) wysyłały dane gdzieś na serwery w Niemczech. Oglądałem dosyć dawno temu, możliwe, że mój opis dokładnie się nie zgadza z tym co jest w wywiadzie.

http://www.dobreprogramy.pl/Rozmowa-z-K … 13988.html

Poszło ale kosztem uszkodzonej partycji Revovery.

Podczas próby instalowania Windy z Recovery po paru minutach wyskoczył duży czerwony napis Error. Kilka razy próbowałem i nic. Skkasowałem ją i podjąłem próbę ponownej instalacji z DVD. System się zainstalował ale nie mam już RECOVERY. W Asus Shop koszt płyty z Win 7 i ze sterownikami plus przesyłka to niecałe 30 Euro. Jestem w trakcie zamawiania.

Płytę mógłbyś pożyczyć od kolegi albo z internetu (przy odrobinie rozwagi), sterowniki ściągnąć ze strony ASUSa, ale to Ty decydujesz.

Kilka lat temu zakupiłem plytę recowery od Della oryginalną(150 pln),bo po prostu obawiałem się,że ściągnięta z sieci będzie posiadała backdoor’a a ja nie czułem się na siłach tego sprawdzać czy jest tam backdoor.

EDIT

Teraz tytuł mógłby brzmieć: “System nie uruchamia się po instalacji” czy jakoś tak

Qjawa ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Problem częściowo rozwiązany dzięki zaleceniom pomocnych.

Temat można zamknąć !!

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Hmm moja propozycja… Dorwać sprawnego Windowsa 7 HP, zainstalować, DriverGeniusem dograć niezbędne sterowniki… ghostem/Acronisem wykonać Kopię całej partycji z naszym zainstalowanym Windowsem 7… i w razie potrzeby po prostu go przywracać (jak recovery tylko po naszemu bez zbędnych śmieci). W Acronis True Image Home jest fajna funkcja, że przez 3s widać ekran aby kliknąć klawisz i wejdziesz do menu przywracania (świetna sprawa).