System nie uruchamia się po odłączeniu laptopa od zasilania

Witam. Mój znajomy jest posiadaczem laptopa Lenovo G780, który do tej pory działał bezawaryjnie. Niestety wczoraj osoba, która z niego korzystała, wyjęła wtyczkę od zasilania zanim jeszcze system zdążył się wyłączyć. W tym czasie w laptopie nie było baterii. Od tego czasu system uruchamia się parę godzin lub wcale. Gdy tylko udało się go uruchomić, pobieżnie sprawdziłem system pod kątem złośliwego oprogramowania, które jednak zdaje się nie występować, więc raczej nie to jest przyczyną takiego zachowania. Moje pytanie brzmi więc - co może być przyczyną takiego stanu rzeczy i jak się z tym uporać?

Praktyka używania laptopa z zasilaniem ale bez baterii i nagłe wyłączenie zasilania prowadzi często wprost do uszkodzenia elementów (podzespołów) laptopa lub co najmniej systemu operacyjnego! Jeśli to uszkodzenie nadal trwa, moim zdaniem pozostaje próba zainstalowania od nowa systemu operacyjnego. 

Często skutkiem takiego działania jest problem z dyskiem.

 

Pobierz CrystalDiskInfo portable LINK, wypakuj i uruchom, zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]), zrób zrzut ekranu (rozciągnij okno programu by było widać wszystkie parametry), umieść np. na http://postimage.org/ i podaj link na forum (jeśli nie można uruchomić normalnie systemu to spróbuj w trybie awaryjnym).