System nie uruchamia się po restarcie

Witam,
na dość wysłużonym laptopie Dell jakiś czas temu pojawił się problem, że system nie chciał się uruchomić, wyskakiwał komunikat o błędzie jakiegoś pliku. Kilka razy pomogło przywrócenie systemu, ale i z czasem to nic nie dało, więc postawiłem system na nowo. Ale dziś znowu zawiesił się, nic się nie „ruszało”, zrestartowałem przyciskiem power, przy uruchamianiu wskoczyło naprawianie systemu po czym wymuszenie zrestartowania komputera. Ale system się nie uruchomił. Po ponownym twardym resecie, wszedłem w zaawansowane i zrobiłem przywracanie systemu. Teraz działa, ale ma bardzo dużo procesów uruchomionych. Nie wiem czy to wina systemu czy po prostu win10 już jest za dobry na ten stary laptop. W czym może tkwić problem zawieszania i nieuruchamiania się po restarcie ??

Jeśli nie ten dział, proszę o przeniesienie.

Jaki to laptop? Podzespoły?

Pokaż dane smart dysku. Być może tu jest problem.

No, tez to może być przyczyną, padający dysk.

Po starcie systemu menadżer zadań pokaze około 80 uruchomionych procesów, nie liczac tych co działaja w tle. To normalne.
Co do zawieszania komputera to sa dwie mozliwości. Sprzęt lub wszystko co zwiazane z systemem.
Uruchom wiersz poleceń jako administrator i wpisz
sfc /scannow
potem na enter i napisz jaki komunikat dostałes.
Postawiłes system na nowo ale pewnie też poinstalowałes to co poprzednio miałeś (no chyba ze nie) wiec moze tam sa problemy.
Nieraz odczyt logów z FRST pomaga zlokalizować problem.
Co do sprzetu to jesli Win 10 dał sie na nim zainstalować to widocznie jest przystosowany na niego.
@Domker wskazał ci co masz zrobić, Mozesz jeszcze ewentualnie zrobić test pamięci. Windows ma taka opcję, choć w porównaniu z memtest jest mniej dokładny.

Umierający HDD i/lub wylane kondensatory i/lub bad bloki w RAM. Ewentualnie coś co sam instalujesz w systemie go zabija. Masz więc co najmniej trzy rzeczy do sprawdzenia.

Po kolei :

Cytat Jaki to laptop? Podzespoły?

Dell Latitude 3540. Nazwa urządzenia DESKTOP-ICLUI96
Procesor Intel(R) Core™ i5-4210U CPU @ 1.70GHz 2.40 GHz
Zainstalowana pamięć RAM 8,00 GB
Identyfikator urządzenia 62AC3847-189B-4A98-9929-68C9328F1B37
Identyfikator produktu 00330-80000-00000-AA289
Typ systemu 64-bitowy system operacyjny, procesor x64
Pióro i urządzenia dotykowe Brak obsługi pióra i wprowadzania dotykowego dla tego ekranu

Cytat Pokaż dane smart dysku. Być może tu jest problem.

Cytat Nieraz odczyt logów z FRST pomaga zlokalizować problem.

FRST
FRST.txt (49,0 KB)
Addition.txt (19,5 KB)
Shortcut.txt (23,6 KB)

Dzięki z góry za sugestie i pomoc

(AA)₁₆ = (10 × 16¹) + (10 × 16⁰) = (170)₁₀
Masz 170 bad sektorów.
Goodram ma jednak często niestandardowe parametry S.M.A.R.T
Pobierz sobie ze strony Goodrama oficjalny soft i w nim sprawdź kondycję dysku.

Interesuje mnie zawsze Addition.txt bo tam sa fragmenty dziennika zdarzeń.
No i mamy takie dotyczace BSOD. Nazywa się 0x00000124 czyli WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR.
Przyczyna to machine-check exception (MCE ).
Po ludzku, to problem ze sprzętem.

Co nie znaczy ze coś padło ostatecznie. Przyczyna moze być zasilacz, przetaktowanie lub przegrzanie



wygląda, że chyba z dyskiem jest dobrze wszystko

Czyli ciężko ustalić w czym tkwi problem. Pozostaje obserwować czy się będzie powtarzać błąd, jak rozumiem?

No niestety. Wykonaj test RAM przez Memtest to przynajmniej to wyeliminujesz.
Zrób to skanowanie SFC to posprawdza czy nie ma problemów z plikami systemowymi.
Wyczysc delikatnie sprzęt, co sie da przedmuchać, no i cudów sie nie spodziewać bo procesor ma tylko dwa rdzenie.