System nie uruchamia sie restartuje

Wyglda to tak probuje wlaczyc kompa on przechodzi przez bios zaczyna sie wlaczac windows xp i po chwili restart i jescze raz

Przekladam dysk do innego kompa jako slave uruchamia sie windows i informuje ze dyski wymagaja sprawdzenia spojnosci danych (nowe trzy partycje) i teraz tak moge to pominac ale komp rowniez uruchamia sie od nowa

Na moim dysku sa trzy partycje 2 znich chkdsk sprawdza i jest ok trzecia na ktorej jest akurat u mnie system przechodzi srpawdzanie plikow a zawiesza sie przy sprawdzaniu indeksow

Co mozna z tym robic?

Od razu powiem ze nie jestem w stanie uruchomic tego drugiego kompa z moim podpietym dyskiem

Podłącz dysk do swojego komputera. Uruchom komputer z płyty instalacyjnej windows, wejdź do konsoli odzyskiwania. (zaraz po uruchomieniu pojawi się na dole, że możesz naprawiać - naciśnij R).

W konsoli wpisz chkdsk X: /F /R

X: dysk do sprawdzenia

Po wszystkim wpisz exit i uruchom komputer ponownie.

Może to żadna porada, ale ja miałem ten sam problem i pomogło przeinstalowanie systemu.

Jak juz uruchomie z plty i dam to r to zaczyna sprawdzac dysk i po chwili wysakuje komunikat ze przerwane blad pliku ntfs.sys i nie pozostaj mi nic innego jak tylko wcisnac restart

Nie za bardzo wiem jak w tej sytuacji wejsc do konsoli? Poniewaz ze znanych mi sposobow to win nie chce sie uruchomic z wierszem polecenia a jak to zrobic z plyty jak mam do wyboru tylko instalacje r i f3 czyli przerwac?

A jak dasz R to nie ma dalej opcji do konsoli odzyskiwania?

Zostaje dyskietka startowa :slight_smile: Stary sprawdzony sposób.

Ale jak komp się restartuje to może coś ze sprzętem? Wejdź do BIOS-u i zobacz temperatury. Podaj markę, moc i model zasilacza oraz pozostałą konfigurację kompa.

Ze Sprzetem jest wszystko ok dysk nie uruchamia sie pod innym a inny dysk w tym dziala bez zarzutu.

Po wcisnieciu R wysakuje od razu niebieski ekran ze zostala wylaczone zeby nie uszkodzic kompa i cos takiego

Stop 0x00000024

NTFS.SYS ADDRESS F75372BD base at F74E9000

Jesli podlacze to pod inny to tam R dziala i moge sprawdzac dyski CHKDSK i tak 2 partycje z 3 ktore tam sa dzialaja bez zarzutu a 3 na ktorej u siebie mam windows albo sie zawiesza od poczatku albo probuje wyrtzucic z indeksowania cos co jest opisane w ten sposob $0 z pliku 25 i po chwili nieokreslony blad i przestaje.

Typowy objaw, gdy znika cała partycja (4 rzeczy: 0x24, ntfs.sys, $0 z pliku 25 oraz nieokreślony błąd). Upewnij się z jakiegoś innego systemu, czy coś na niej zostało (np z linuxa live-cd).

Jak nic na niej nie ma, to pozostaje próba odzyskania partycji, albo instalacja systemu od nowa (z formatowaniem).

Do naprawy partycji: Testdisk

Instrukcja do testdiska po polsku

Instrukcja do Testdisk po angielsku

Druga instrukcja do tego programu po angielsku