System nie uruchamia się - Status: 0xc000000d

PILNE!

Jestem nauczycielką i mam szkolnego laptopa, pomimo tego, że nigdy nie miałam z nim problemów nagle włączając go pojawiła się informacja:

Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause. To fix the problem:

  1. Insert your Windows installation disc and restart the computer.

  2. Choose your language settings, and then click “Next.”

  3. Click “Repair your computer.”

If you don’t have this disc, contact your system administrator or computer manufacturer for assistance.

File: \Boot\BCD

Status: 0xc000000d

Info: the windows boot configuration data file is missing required information.

Zupełnie nie znam się na komputerach i nie wiem co mam zrobić, nie mam żadnej płyty ponieważ laptop należy do szkoły co mam zrobić żeby go uruchomić?

Dodane 23.08.2013 (Pt) 17:19

Bardzo proszę o szybką i skuteczną odpowiedź :slight_smile:

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

Po uruchomieniu laptopa wciśnij kilka razy F8, następnie Napraw komputer, wybierz język i kliknij Dalej, wybierz użytkownika i wpisz hasło, wybierz Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania

0235.jpg

niestety wciskanie F8 niczego nie daje . Jeżeli to w czy,kolwiek pomoże jest to laptop lenovo.

Podczas uruchamiania laptopa, kiedy widoczny jest ekran DOS-a (ciemne tło, białe litery) podczas ładowania wciśnij na klawiaturze F8. Wyświetli się Menu opcji zaawansowanych systemu Windows. Na klawiaturze w dolnym prawym rogu znajdziesz cztery strzałki, wybierz dolną lub górną, naciśnij do momentu aż podświetli Ci si tekst ostatnia znana dobra konfiguracja trybawaryjny.jpg

Nie zniechęcaj się od razu, poczekaj na większą liczbę odpowiedzi na twój problem, pamiętaj też o odświeżaniu strony, bo odpowiedzi nie pokażą Ci się same z siebie.