System nie uruchamia się

Witam wszystkich

Po zainstalowaniu systemu Windows XP SP2, oraz wielu (ponad 20) różnych programów w pewnym momencie system przestał się uruchamiać. Dochodzi do planszy ZAPRASZAMY i na tym zostaje bez żadnego ruchu. Pozostaje tylko wyłącznik i ponowne uruchomienie.

Podczas uruchamiania przy naciskaniu różnych klawiszy np F9 czasem udaje się przeskoczyć dalej.

Co może być przyczyną, oraz co zrobić aby naprawić tą dolegliwość.

Usuń jeden ze swoich postów. Umieszczając dwa nie przyspieszysz biegu spraw.

Napisz, jakie programy zainstalowałeś.

Przy starcie Windows nie naciska się różnych klawiszy, tylko ściśle określone, np. F8, żeby wybrać jedną z wielu możliwości uruchomienia.

Wysłanie dwóch jednakowych postów nie ma na celu przyśpieszenie sprawy, a jest zwykłą pomyłką.

Jak pisałem wcześniej przy normalnym uruchamianiu dochodzi tylko do “zapraszamy”, a po kilkunastu takich próbach dochodzi się do naciskania dowolnych klawiszy.

Programów uruchomiłem wiele, (nie ma sensu ich wymieniać) potem defragmentacja, optymalizacja, czyszczenie błędnych wpisów w rejestrze, uruchanmianie poszczególnych programów itp. W tym czasie wiolokrotnie uruchamiał się system i naraz STOP.

spróbuj przy ładowaniu systemu wciskać f8 i wybrać tryb awaryjny a następnie użyć jakiegoś programu np ccleaner lub sprawdzić w systemie jakie programy uruchamiają sie przy starcie, prawdopodobnie jeden z nich się wywala i zawiesza system. Jeżeli nie masz ccleanera lub innego programu do sprawdzenia programów odpalanych przy starcie to wpisz w start-> uruchom msconfig.exe i tam w zakładce uruchamianie.

Jeżeli nie będzie się dało to możesz też spróbować przy ładowaniu systemu wiskac F8 i wybrać opcję ostatnia znana dobra konfiguracja. 8)

Dodatkow w MSConfig wejdź na zakłądkę Usługi , ukryj wszyskie systemowe, zastanów się, któa wygląda na kandydatkę i wyłącz ją.

Możesz wyłączyć ich więcej, jeśli będą.

Gdyby system “powstał”, wówczas możesz po jednej włączać i dowiesz się, któa była przyczyną takiego stanu rzeczy.

Przy okazji, gdy uruchomisz system (oczywiście w trybie awaryjnym), wykonaj skanowanie dysków, zaznaczając “ptaszki” przy pozycjach automatycznej naprawy i skanowania powierzchni.

Karmazyn65 takie robienie na “chybił trafił” może jeszcze pogorszyć stan kompa :?

Start -> Uruchom -> cmd -> chkdsk /f /r

Zgodź się na zaplanowane po restarcie -> restart kompa

:wink:

Nie sądzę. Wyłączenie usług innych niż systemowe, nie zaszkodzi systemowi. Najwyżej unieruchomi dodatki instalowane przez użytkownika,

a przecież właśnie o to chodzi, by dojść, który program z AutoStartu, czy usługa uniemożliwia zalogowanie się do systemu.

Przy nazwach usług widać czego dotyczą, więc można się połapać.

“Nie szkoda róż, gdy płonie las.”

Dziękuję wszystkim autorom odpowiedzi. Niestety żaden z podanych sposobów nic nie pomógł. Pozostaje jeszcze raz cofnąć się do instalacji systemu

:oops:

F8 przy wyświetleniu opcji uruchamiania wybierz Tryb rejstrowania , być może sypnie jakimś plikiem systemowy.

Dziękuję już po bólu. Ponowna instalacja Systemu załatwiła problem. Jak się ktoś nie zna na skrótach to dalszą drogą musi dojść do celu.

Najprawdopodobniej zawinił program RegOptymizer - ale nie jestem tego pewny.

Temat można zamknąć.

Pozdrawiam wszystkich.