System nie widzi dysków Serial ATA II

Witam,
mam dosyć stary komputer stacjonarny : system Windows 10 ,płyta główna - Asus P5E Intel X38 , procesor - Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775), pamieć - GeIL Dual Black Dragon 4 x 2GB DDR2 800 MHz CL4, zasilacz - Corsair CMPSU-520HXEU - 520W, karta graficzna – GF GTX650 TI 1 GB oraz trzy dyski twarde:

 1.  Dysk SSD : Patriot Burst 480GB
  
 2.  Western Digital WD1001FALS-55J7B0 (32MB,Serial ATA II )
  
 3.  Seagate Barracuda ES.2 ST3500320NS 500 GB (32 MB, Serial ATA II)
  

Czyli jak widać jeden nowy dysk SSD ( na którym jest zainstalowany system) oraz dwa już stare dyski Serial ATA II. Od pary dni po włączeniu komputera nie widać w ogóle partycji tych dwóch starych dysków. Parę razy po uruchomieniu sytemu pokazały się partycje dysku Western Digital WD1001FALS-55J7B0 (32MB,Serial ATA II ) , ale po minucie zaraz znikały. Stare dyski są połączone razem jedną taśmą zasilająca, która jest połączona do zasilacza. Próbowałem połączyć raz tylko jeden z tych dysków taśma zasilająca i włączyć komputer, a raz tylko drugi nic to nie pomogło. Próbowałem także innej taśmy zasilającej i nic nie dało rady. Dysków także nie mogłem znaleźć w biosie oraz w zarządzeniu komputerem – zarządzenie dyskami. Spróbowałem także sprawdzić te dyski czy nie padły więc wiozłem swój dysk zewnętrzny WD My Book który dodatkowo posiadam i wymontowałem z niego dysk i wmontowałem te dwa nie działające dyski raz jeden raz drugi. Ku mojemu zdziwieniu po połączeniu dysku zewnętrznego, do kompa przez USB komp wykrywał zarówno jeden dysk jak i drugi. Czyli dyski są raczej ok, bo tak to by się nie pokazały w systemie. Wymieniłem także baterie cr2032 na płycie głównej i także nic dalej nie pokazuje tych dysków w systemie. Proszę o pomoc, co mogę zrobić. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Czyli najprawdopodobniej płyta, czyli musisz łączyć przez USB. Można to by dokładniej diagnozować lub „wymienic płytę na nową 12 latkę”, ale ten komp warty ze 200 zł i równie dobrze dostaniesz równie przechodzone części. Lepiej więc już powoli odkładaj na nowy, jak płyta zaczyna wariować. :wink:

Przełącz w Biosie na IDE. Pod AHCI może Ci nie działać. Albo padł Ci kontroler dysków