System nie widzi dysku twardego, ale program HDTune widzi

Posiadam dysk Segate Barracuda 7200.10, 160Gb, interfejs ATA. Miałem awarię systemu. Dodam, że dysk działał jako ten drugi (same dane, bez systemu). Po reinstalacji systemu ten dysk przestał być widoczny. Podłączałem do innych komputerów problem ten sam. Bios widzi go normalnie, Kiedy uruchamiam Gparted również widoczna jest partycja włącznie z tym ile jest zapełnionego miejsca. Uruchomiłem konsole odzyskiwania systemu aby użyć polenia MBR niestety to również nie rozwiązało sprawy. Mam urządzenie do podłączania dysków, podpinałem bezpośrednio. Dysk jest jakby instalowany ale go nie widzi. Wszedłem we właściwości dysków w systemie windows jest widoczny jako dysk bez pojemności. Programem HDTune mogę go sprawdzać bo jest widoczny co najlepsze nie wykrywa żadnych problemów. Sformatować go nie mogę ponieważ jest tam 100Gb danych i właśnie o te dane mi chodzi aby odzyskać.

Hej,

Być może utraceniu uległy partycje na wspomnianym dysku. Spróbuj zatem użyć programu Test Disk. Pomocne w tym będą następujące artykuły:

:arrow: TestDisk Step By Step,

:arrow: Test Disk.

Pozdrawiam,

Dimatheus

walpi , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif