System nie widzi dysku

A co z seagatem, czy on chodzi, jak nie to tak, jak pisze finetto , chyba kontroler.

no na seagacie siedze teraz… mogl tak ten kontroler w moment sie zepsuc? ten dysk wszystko smiga, naped cd tez, tylko tamten DZIALAJACY dysk jest niewidoczny. nie mam sprzetu na gwarancji, ale niestety jedyne wyjscie to serwis…

To kontroler działa. Ten dysk co Masz teraz zostaw podłączony na końcu taśmy, jako Master, drugi (nowy) podłącz w środku jako slave.

master====slave==============płyta główna.

On musi działać. Potem pokaż mi zrzut ekranu z menedżera urządzeń, z rozwiniętą gałęzią dotyczącą dysków twardych.

tasme tak jak mowisz, a jak zworki ustawic w seagate i samsungu?

seagate = master

samsungu = slave

zrobilem jak mowiles, zadnych zmian, dysk nowy podlaczony tak jak mowiles, a jedyne co sie zmienilo to to, ze pc sie dluzej laduje…

W dniu 21.07.2008 , o godzinie 15:03 został dopisany post przez katipq

btw w seagate master = jak mam dysk przed oczami 2 slot od prawej, a w samsungu slave = bez zworki, ta?

na obudowie masz opisane, nawet są schematy

Sprawdź, czy w samsungu, tej zworki nie musisz wsadzić w inne miejsce.

mozliwe, zeby musiala byc wlozona poziomo?

Nie, pionowo.

jeszcze jakies pomysly czy juz moge sie poddac i serwis? :

Jak to model samsunga, to spróbuję znaleźć, jak tą zworkę Masz ustawić?

Kompletny bezsens. Przypomniało mi się, że instalowałem windowsa to dysk miał 32GB, ok, ale mimo to, teraz tak jak na dysku mam napisane - zworkę zaznaczałem żeby czytało jako 32GB i to nic nie daję, na drugim kompie widzi ten dysk, też właśnie sprawdzałem znów - a tu po prostu k$@#@ mać nie chcę. Model dysku:

Samsung SP0802N

s/n s00JJ3OX913785

imo nawet w serwisie nie poradza jak tu takie jajca

Na dysku Masz zaznaczone, że slave, to jedna zworka: od lewej, druga: Klik

(master, to dwie zworki).

to jak mam zrobic?

W dniu 21.07.2008, o godzinie 18:58 został dopisany post przez katipq

robilem tak i dysku nie widzi

A jak dysk samsung podpięty jest jako slave, a dysk seagate jako maste na końcu taśmy, to możesz mi pokazać zrzut z menedżera zadań z rozwiniętą gałęzią dyski twarde.