System nie widzi dysku

Witam mój kuzyn ma następujący problem. Posiada on dysk który jest podłączony do adaptera Sata. Ostatnio podkręcałem u niego procesor. Po podkręceniu wszystko było ok do momentu kiedy komputer się zrestartował. Teraz system nie widzi dysku podpiętego pod adapter, choziaż widnieje on w systemie w zarządzaniu dyskami i widać go przy starcie. Mówił mi że kiedyś miał podobny problem, również po podkręceniu procesora i restarcie systemu okazało się że przestawiła się szybkość szyny, tak przynajmniej powiedzieli mu w serwisie.Po przestawieniu szyny dysk był znowu wykrywany. Powiedział mi jeszcze że do przestawienia szyny używali jakiegoś programu, niestety przestawienie szyny wiązało się z utratą wszystkich danych (trochu dziwne ale tak mi powiedział) Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Spróbuj przywróć w biosie ustawienia fabryczne - domyślne (default) ewentualnie zresetuj bios przełącznikiem “Clear CMOS” jeśli go masz, lub zworką na płycie albo po przez wyjęcie baterii.

http://www.youtube.com/results?search_q … EYLhLFWElo