System nie widzi grafy (HD6850)

(Filek123) #1

Siema, właśnie odebrałem nowego pc'ta ze sklepu.

Przy próbie podłączenia go, już napotkałem pewne problemy, tj - monitor mi nic nie wyświetlał - otworzyłem go, spojrzałem - wiatraki na karcie graf niby się kręcą więc powinna chodzić (teoretycznie) po kilku próbach zauważyłem że mam zintegrowaną grafę - podpiąłem monitor i włala ! Działa.

Dodam że po chwili "chodzenia" pc'ta przez chwilę śmierdziało spalenizną z pc'ta

Wgrałem Wina7 Enterprise, wgrałem stery od płyty głównej

Myślałem że to brak sterów od PCI, jednak mimo dogrania ich, pc dalej nie widzi grafy - skanowane Drive Easy, wszystko ok.

Jakieś pomysły ?

Mój PC:

CPU: Intel Core i3-2100 LGA1155 BOX

RAM: GoodRAM 4GB 1333Mhz CL9

MOBO:MSI H61M-E33-

GPU: Vertex 3D VX6850 1GBD5-2DHX AMD

HDD: Seagate Barracuda 500GB

PSU: Tacens RADIX IV 450W

(Qba Lukaszczyk) #2
  1. Stać Cię na W7 Enterprise? Poza tym, po co?

2. Wszystko jest dobrze podłączone? Dodatkowe zasilanie grafiki też?

3. Co to za Barracuda?

4. Nie ufałbym Tacensowi. Kup coś lepszegi i najlepiej trochę mocniejszego.

5. Co Cię podkusiło na gotowca?

6. Sterowniki WSZYSTKIE zainstalowane?

(witek-pl) #3

Wejdź do BIOS`u i wyłącz zintegrowaną grafikę.

(Filek123) #4

Ad1 - promocja w sklepie w którym go otrzymałem, dopłaciłem troszkę do tego zestawu i mam legalnego wina, mnie to cieszy :slight_smile:

ad2 - Hmm wydaje mnie się że tak, co masz na myśli z dodatkowym zasilaniem grafy ?

ad3 - wg Everesta - ST500DM002-1BD142 ATA Device

ad4 - przemyśle to

ad5 - nie to nie jest gotowiec, ogólny zarys pc'ta z innego forum, (zmieniłem grafę - z gigabyta na vertexa, dysk i obudowę)

Ad6 - http://www.bankfotek.pl/image/1146821.jpeg

@vitek - spędziłem dobre kilkanaście minut w biosie, szukając jakiejś wzmianki nt grafiki, znalazłem

"initiate graphic adapter" Ustawione na PEG z możliwością wyboru na IGD

O co kaman z tym ?

(Jas162) #5

"initiate graphic adapter" powinno być ustawione na PEG jeżeli masz możliwość to sprawdź samą kartę u znajomego.

(sla17) #6

Fakt, Tacens nie jest dobry, ale nie jest też taki zły - ale faktycznie, trochę słaby dla tej konfiguracji, po jakimś OC (jak można nie podwyższać sobie za darmo wydajności?) może być niebezpiecznie.

(Szotek5) #7

i3 + HD6850 nawet z OC to bardzo oszczędny zestaw, ten Tacens nie powinien mieć problemu z nim

Do karty grafiki powinno być podłączone zasilanie z wtyczki 6 pinowej - zapewne nie podpiąłeś jej bo zasiłka nie posiada tej wtyczki - użyj przejściówki którą powinieneś dostać w zestawie z kartą. Coś takiego: http://bigbytepc.net/images/molexpcie.jpg

(sla17) #8

Kurde, to i3 jest a nie AMD - tak to jest jak się odpowiada na 13153151 tematów jednocześnie. Fakt, jeżeli jest i3 to zmienia postać rzeczy i Tacens powinien sobie bez problemu poradzić.

(Filek123) #9

@SzoteK - jest podpięte.

Wentylator na grafie kręci się, więc myślę że działa

Odnośnie przetestowania karty u znajomego, są święta, i nie chciałbym się narzucać nikomu, zobaczymy z czasem jak to będzie.

(Filo301) #10

podepnij ją przez inne złącze mi dopiero zadziałało przez hdmi a potem normalnie działało przez dvi

(Lanryna) #11

Hmmm ja miałem ten sam problem:):slight_smile: u mnie sprawa wyglądała następująco:

źle podłączyłem karte graficzna do monitora ( nie to wejście przy karcie graficznej ba są tam dwa zwykłe i HDMI) jeśli kożystasz ze zwykłego podłącz pod inne wejście.

Druga sprawa wyłącz zintegrowaną grafike.

Upewnij się,że podłączyłeś kabel zasilający do karty graficznej wejście 6pin i sprawdz czy dobrze jest dociśnięte.

Te zabiegi powinny pomóc.

(Filek123) #12

Sprawdzałem pod jednym jak i 2gim wejściem, żadnych efektów.

Lepiej daj link do jakiegoś tutka jak to zrobić ;]

PS. w Biosie mam ustawione na PEG

Jest podpięte i jest dobrze wpięte ...

(Lanryna) #13

Nie wiem ale może źle szukam,nie moge nigdzie znaleść podglądu biosu Twojej płyty więc jesli mozesz zrob jakiś filmik przedstawiający bios lub foto poszczególnych zakładek:) napewno cos wymyślimy:) o ile grafika nie jest uszkodzona. :x

(Ciuci) #14

Zrób reset biosu.Wyjmij baterie z płyty głównej na 20 min.Parę razy mi to pomogło w podobnych przypadkach.

Potem zostaje sprawdzenie karty na innym PC :slight_smile:

(Lanryna) #15

Ewentualnie wgrać najnowszy bios ze strony producenta może pomoże warto spróbować.

(Filek123) #16

@Ciuci - wczoraj resetowałem biosa, wpierw przez load default, potem przez baterię.

@landrygant - http://www.msi.com/product/mb/H61M-E33- ... /?div=BIOS jeśli łaskaw podpowiedz które z tych aktualizacji wybrać...

Co do zdjęć biosu, dajcie mnie chwilkę ;d

(Ciuci) #17

Najnowszy czyli 11.B

(Filek123) #18

Hmm lepiej aktualizować ręcznie przez pendrive czy liveupdate ?

(Lanryna) #19

jak ci jest wygodniej:) ja tam programem instalowałem i wszysko działa:)

(TrueFaith) #20

W sensie BIOS ? Ja u siebie aktualizowałem z poziomu Windowsa, ale to zależy od płyty głównej. Tobie radzę pendrive/płyta