System nie widzi jednej partycji w dysku zewnętrznym

Witam :),
Jak podłączyłem dysk zewnętrzny to Win 7 Ultimate nie widzi mi jednej partycji z 3 obecnych. W Zarządzaniu Dyskami widać zaginioną partycję ale jest bez literki i wygląda to tak jakby się uszkodziła.

Brak%20partycji

Czy da się naprawić partycję bez utraty danych, dodam, że chkdsk nie można zrobić ze względu na brak przydzielonej literki partycji?

Dla pewności sprawdzę na Linuxie lub innym komputerze czy będzie widział partycję, to może dało by się to odzyskać.

To, że partycja jest bez literki nie oznacza, że jest uszkodzona. Spróbuj nadać literę.

Jeżeli chcesz przypisać litere dysku to
otwierasz terminal (cmd)

-wpisujesz diskpart

Potem komendy
-list disk (dla upewnienia się, że to poprawny dysk)
-select disk 3
-list volume
-select volume (nr o wielkosci ~800GB bez litery)
-assign

Najlepiej zacznij czy widzi ci na Linuxie.

To, że nie ma przydzielonej litery rzeczywiście nic nie znaczy, ale tutaj partycja nie ma formatowania

Po przydzieleniu litery możesz spróbować jakimiś programami do odzyskiwania danych. Jeżeli te programy nie będą widzieć lub nie będą wiedzieć co zrobić z partycją możesz ją na szybko sformatować do ntfs, będzie wtedy to wyglądało jak pusty dysk twardy ale dane powinny być nienaruszone bo formatowanie szybkie tylko czyści/tworzy tablice.

Hej,

Faktycznie wygląda na uszkodzoną, bo w ogóle nie wykrywa systemy plików. Jeśli nie masz tam żadnych istotnych danych, to zmień partycję tego kawałka na podstawową, bo jak na razie masz tam partycję rozszerzoną na dysku logicznym. Nie wiem tylko po co, skoro na MBR-ze może być do 4 partycji podstawowych…

Pozdrawiam,
Dimatheus

Możesz spróbować użyć zewnętrznego programu Partition Wizard, nawet w internecie powinieneś znaleźć jak ten program naprawia uszkodzone partycje.


Można też innymi np. TestDisk, z tym że dla mniej obeznanych może zniechęcać i trochę by trzeba było poczytać jak obsługiwać.
Partition Wizard ma funkcje do naprawy i partycjonowania, powinien być na te problemy które masz. Z tym że nie damy gwarancji że tym czy innym programem pójdzie gładko, jedynie wskazujemy jedno z narzędzi i sposób naprawy. Czyli miej na uwadze że podjętą operację bierzesz na swoje ryzyko.
1 polubienie

Zainstaluj AOMEI Partition Assistant 8.2 (z promocji za darmo możesz mieć wersję PRO https://www.comss.ru/page.php?id=4626) Po uruchomieniu ii zarejestrowaniu programu kliknij prawym przyciskiem myszy na tę partycję , wybierz zaawansowane i następnie sprawdzanie partycji a w oknie które się pojawi wybierz pozycję pierwszą Sprawdź partycję i napraw…
Jeśli już błędy zostaną znalezione i naprawione a partycja nie będzie miała przydzielonej litery to ją po prostu przydziel równiez za pomocą w/.w programu

2 polubienia