System nie widzi karty graficznej(asus gtx970)


(Kedos) #1

Witam.

 

Mam nowy komputer. Po instalacji windowsa i aktualizacji zauważyłem że system nie widzi karty graficznej. Już wcześniej miałem wątpliwości gdyż monitor podłączyłem przez DVI bo przez hdmi nie wykrywało. Gdy pobrałem sterowniki, nvdia nie potrafi znaleźć karty graficznej i nie podejmuje instalacji. Obecni używam zintegrowanej intela(chyba z proceseroem). Zaktualizowałem kilka sterowników płyty głównej niestety to też nie pomogło. Z płytek nie mogę zainstalować sterowników gdyż nie mam obecnie stacji dysków.

 

Czy jest możliwe że sklep morele nie podłączył przez przypadek karty graficznej? Czy jeśli zrobię zdjęcie wnętrza, ktoś byłby mi w stanie wytłumaczyć jak ewentualnie ją podłączyć?


(mrFreeze) #2

Musisz mieć podłączony monitor pod kartę graficzną jak nie wykrywa są dwie możliwości w czasie transportu karta wysunęła się z PCI-E lub opcja nr 2 nie podłączyli do niej zasilania. Rozumiem, że jak podłączasz monitor pod tego GTX-a to czarny obraz oczywiście najlepiej wyłącz komputer podepnij monitor pod GTX-a włącz kompa i powiedź czy się coś pojawi na monitorze. Jak nie zrób zdjęcie z wnętrza komputera tylko nie kalkulatorem :slight_smile:


(Kedos) #3

Monitor nie działa pod hdmi karty graficznej. Od zasilacza idą dwa takie same kabelki (chyba na dwie karty graficzne) zasilające. Jak otworzyłem komputer to wypadły malutkie kawałki plastiku. Opcja zostaje że się wysunęła.

http://www.tinypic.pl/zdutvpn19edh

http://www.tinypic.pl/0iqsy8rrl0zx

http://www.tinypic.pl/s8ivc91uszs7

Dodam że zasilanie raczej jest gdyż karta była delikatnie ciepła w dotyku i lampka się świeciła. Podacie jak bezpiecznie ją wyjąć? Próbować samemu?


(Revolver0) #4

A czy te kable od  karty graficznej są podłączone do zasilacza? JAk wygładały te małe kawałki


(Kedos) #5

Do zamknięcia. Oczywiście wszystko sprawdziłem oprócz zmienienia w nowym monitorze wyświetlania na hdmi.  ](*,)  ](*,)  ](*,)