System nie widzi karty graficznej po nieudanej aktualizacji bios

Mam problem z płytą główna, mianowicie jest to płyta GA-78LMT-S2P rev.4 . Wczoraj chciałem zrobić aktualizacje bios przez program @Bios, w teorii wszystko poszło po myśli lecz komputer się zrestartował i włączył lecz jest czarny ekran. Na ekranie nie ma żadnych informacji, nawet opcji wejścia do biosu, po prostu nie ma nic. Postanowiłem Wiec zresetować płytę przez zworki CMOS, lecz to tez nic nie dało. Odłączyłem Wiec kabel od karty graficznej i podłączyłem do zintegrowanej grafiki i ekran zaczął wyświetlać obraz. Problem polega na tym że płyta główna nie widzi mojej karty graficznej, dodam że karta graficzna działa w innym komputerze. Natomiast spróbowałem wsadzić inną kartę graficzną i płyta ją widzi lecz jest to karta bez dodatkowego zasilania sześcio pinowego ( a ta która nie działa na mojej płycie ma dodatkowe zasilanie 6-pinowe) pomyślałem, więc że to wina zasilacza skoro działa ta bez dodatkowego zasilania a ta z dodatkowym zasilaniem nie działa, lecz po wymianie zasilacza również płyta nie widzi tej karty ( jeśli ma to znaczenie to karta to Radeon saphirre r7 200x oc) pierwszy zasilacz to lc power 420 watt a drugi logic 600 watt, wina nie leży raczej po stronie karty ani po stronie zasilacza gdyż te komponenty w na innej płycie ( Asus ) działają. Dodam również że zaktualizowałem biosa do najnowszej wersji i to tez nic nie dało, zmieniłem w opcjach biosu że ma wyświetlać obraz jako pierwsze z „ PEG „ ( bo nie ma opcji PCI express ), próbowałem również z opcja PCI slot, nawet wyłączałem zintegrowaną kartę graficzną w bios ale to też bez skutku. Wiatrak w karcie graficznej się kręci ale w menedżerze urządzeń jej nie wykrywa, w biosie raczej tez nie. Dodam że zrobiłem rocovery biosu, w sensie zgrałem bios z zapasowego na główny, nie zmieniłem z zapasowego na glowny bios bo nie wiem czy system sam to robi czy jest jakaś opcja, natomiast widzę różnice w panelu z biosem, wcześniej był czarny ekran i opcje np. Press del to bios … itp. A teraz jest kolorowy „ samochód „ i na dole te opcje. Jednym słowem jest trochę inaczej. Gwoli ścisłości system to Windows 10 pro, a druga karta na której sprawdzałem to zotac gtx 660. Chyba wymienię płytę główną ale dla pewności zapytam, może akurat ktoś coś poradzi.