System nie widzi karty graficznej

Hej!

Zostałem niedawno posiadaczem laptopa marki ASUS, konkretnie modelu ASUS VivoBook 15 R512FL w wersji z 12GB RAMU i bez systemu operacyjnego. Po tygodniu raczej pobieżnego używania do internetu i Netflixa znalazłem dziś chwilkę by odpalić nieco bardziej wymagające “oprogramowanie” (jeszcze jedna tura w Civilization VI!) i niestety, zauważyłem, że laptop nie widzi dedykowanej karty graficznej: w tym przypadku NVIDIA GeForce MX250.

Karty nie ma w Menadżerze Urządzeń, również w BIOSie nie widzę opcji by ją “odblokować”. Wiecie może w czym tkwi problem i jak sprawdzić czy ta karta w ogóle jest sprawna?

EDIT: mówimy o Windows 10, zapomniałem o tym wspomnieć.

Na początek włącz Tryb: Wysoka Wydajność w laptopie.
Panel Sterowania>System i Zabezpieczenia>Opcje Zasilania
Można tez szybciej klikając na ikonę baterii przy zegarku.
Zobacz czy pojawi się Twój GF MX250 w menedżerze urządzeń.
Jeśli nie to sprawdź w BIOSIE czy jest opcja jej włączenia.

Sorki za dziwne pytanie, ale zainstalowałeś do niej sterownik?
https://www.geforce.com/drivers

Ustawiłem tryb na Najwyższą Wydajność (wcześniej faktycznie jechałem często na Oszczędzaniu) ale karta w menadżerze się nie pojawiła. Jeśli chodzi o BIOS to - jak wspomniałem - nie ma tam za wiele opcji do wyboru, a nie chcę poprzełączać czegoś czego nie znam.

@panicagaming - również mój pierwszy trop, ale problem w tym, że ani ręczna instalacja, ani przez GF Experience nic nie daje, bo system jakby w ogóle nie wykrywał obecności karty

A spróbuj uruchomić system w trybie awaryjnym i czy w menedżerze urządzeń zobaczy tę drugą grafikę.
Jak nadal nic to bym pisał do Asusa podając dokładnie model oraz system jaki posiadasz. A ściągałeś sterowniki do tego Geforca ze strony Asusa? Czasem te od producenta grafiki nie działają a jedynie dedykowane od producenta laptopa.
Ja bym jeszcze spróbował sprawdzić wykrywanie sterowników programami typu: Driverbooster …zobacz czy wykryje w ogóle kartę grafiki ( nie bałbym się tez zaktualizować ogólnie sterowniki tym programem ).