System "nie widzi" napędu CD/DVD-ROM


(Monia19923) #1

W "Mój komputer" nie ma ikonki dysku. W menedżerze urządzeń to wygląda następująco (brak ikonki płytki): http://pl.tinypic.com/view.php?pic=jfu6q0&s=8#.VLpYMi7XqKU. Wskazuje, że działa prawidłowo a sterownik jest aktualny.

 

W BIOSie ustawiłam CD-ROM w SATA2 i 2nd BootDevice. Niestety, sytuacja nadal jest taka sama. Nie wiem, co i gdzie mam jeszcze sprawdzić.


(Piotrsobol) #2

 

Co to znaczy? Skoro napędu nie ma w Mój komputer, ani Menadżerze urządzeń, to tak jakby go nie było w komputerze. Czy CD-ROM świeci przy uruchamianiu komputera (ew. czy można wysunąć tackę), po drugie skąd wiesz, że jest podłączony przez SATA-II, znasz model?


(pocolog) #3

Urządzenie które zaznaczyłaś w menadżerze to dysk twardy Western Digital 160GB. Napęd CD-ROM nie jest tam wyświetlony. Pierwszą rzeczą którą powinnaś sprawdzić to prawidłowość podpięcia do płyty głównej. Sprawdź czy kabel się nie obluzował, spróbuj podpiąć pod inne gniazdo. Jeśli BIOS wykrywa napęd a Windows nie to spróbuj zainstalować sterowniki ze strony producenta.

Sprawdź też stronę pomocy technicznej Microsoftu http://support.microsoft.com/kb/894730/pl - może nawet zrób to w pierwszej kolejności :wink:


(wlprzemek) #4

Nie wiem jaki masz CD-ROM ale ja ze swoim tez czasem mam takie jazdy i mi pomogło odpięcie go od przewodów, włączenie komputera i po wyłączeniu spróbuj podłączyć ponownie może zaskoczy…


(Piotrsobol) #5

 

Windows w ogóle nie widzi tego CD-ROMa, więc te sterowniki nie pomogą.

 

 

To dobry pomysł.


(Monia19923) #6

Wystarczyło odłączyć i przyłączyć na nowo kable (w te same miejsca). Mimo wszystko dzięki za odpowiedzi.


(pocolog) #7

“Pierwszą rzeczą którą powinnaś sprawdzić to prawidłowość podpięcia do płyty głównej.”

Cieszę się że pomogłem :wink: