System nie widzi niektórych płyt Audio CD

Witam. Mój problem polega na tym, że system nie wykrywa w napędzie niektórych płyt. Dokładniej, są to studyjne płyty The Doors, o dziwo z koncertową Live At The Matrix problemu żadnego nie ma. Co może być powodem takiego zachowania? Z tego, co wiem, płyty te nie posiadają żadnych zabezpieczeń.

Powodem mogą być ryski na płytach, lub brud na soczewce, a także zabezpieczenie - które o ile dobrze widzę np. “L.A. Woman” jednak posiada…

Najlepiej - włożyć płytę do odtwarzacza “stacjonarnego” - jeśli odczyta płytę bez problemu - to masz do czynienia z zabezpieczeniem.

Na płytach rys żadnych nie ma, a w odtwarzaczu stacjonarnym wszystko jest dobrze. Wątpię jednak, by to były zabezpieczenia, gdyż pod Windowsem XP problemów takich nie miałem.

Windows XP nie posiadał aż tak wysokiej - nazwijmy to - integracji, z DRM jaki posiada Windows 7…

Aha, czyli nie ma szans, żeby odtworzyć te płyty, tak?

Wiem że to nie ładnie odpowiadać pytaniem na pytanie, ale … jak pójdziesz do serwisu i powiesz że lodówka ci nie działa, wiedząc o niej jedynie że jest biała i zasilana prądem 230 V - to jak sądzisz, co ci odpowie serwisant ?

kijek , poczytaj sobie o DRM i sam sobie odpowiesz… http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_rights_management