System nie widzi nowej pamięci RAM

Hejka

Niedawno pisałem, że mam problem z włożeniem pamięci RAM do płyty głównej. Teraz mam problem innego rodzaju. Na tym komputerze co instalowałem pamięci mam zainstalowany Windows 2000 Professional. Problem polega na tym, że po instalacji tej karty 512 MB system niewidzi tej karty i używa tylko 256 MB (raczej niema mowy o uszkodzeniu, bo program widzi tą drugą pamięć). Daje screeny:

73s7ui1qpv5aqv2dq3m_thumb.jpg

c131z56oc9bqe27z9a66_thumb.jpg

5s0rnd1hiygxwtyfqrsn_thumb.jpg

I co z tym fantem zrobić? Czy jest coś źle zainstalowane? A może Win 2000 obsługuje tylko do 512 MB?

Proszę o pomoc :slight_smile:

na pewno źle zamontowałeś kości

klipsy się zatrzasły na slocie od ramu ?

podejrzewam że za słabo wepchnąłeś RAM - czasem trzeba ożyć naprawdę dużej siły żeby ta dobrze zaskoczyła na swoje miejsce :stuck_out_tongue:

Tak trzaskały, ale nie w tym problem. Okazało się, że komputer obsługuje tylko max. 512 MB, a ja chciałem wepchnąć 768 MB (512+256 MB)

I mam taki problem. Po wyjęciu karty (256 MB) i uruchomieniu komputera, zaczął on piszczeć (co 5 sekund) /w banku nr.2 była karta RAM 512 MB/. Po przełożeniu do banku nr.1 karty 512 MB, komputer uruchomił się normalnie, dysk pracował, ale nie załadował nawet BIOSu i na ekranie nic się nie pojawiało. I czy dobrze się domyślam (oby nie! ![-o<

JAKĄ MASZ PŁYTĘ GŁÓWNĄ ?

NIEMOŻLIWE ŻE NIE OBSŁUŻY TAKIEJ ILOŚCI RAM’u :?

w pierwszej kolejności wykonaj update BIOS’u

Nazwa płyty głównej - Kobian KOB 815ep FSX

Ze strony producenta :

Memory: - Three 168-pin DIMM sockets for 3.3V SDRAM(Ready for PC100/PC133)

- Maximum: 512MB

Więc chyba update BIOSu nic nie pomoże :frowning:

Ale co z tym problemem (że komputer piszczy i w ogóle się nie uruchamia się, gdy jest włożona pamięć 512 MB)

zaktualizuj BIOS - o ile go znajdziesz :confused:

nowe wersje biosu są po to wydawane żeby wyeliminować konflikty sprzętowe

i dobra rada - za 400zł kupisz 3 razy wydajniejszą jednostkę od tej którą teraz posiadasz

szkoda czasu na tego antyka - “posmaruj go smalcem i daj psu” :stuck_out_tongue:

ehh… biosu chyba nie ma

http://www.mercury-pc.com/downloads_lis … oductid=82