System nie widzi Pendriv'a

Witam.

Posiadam Pendrive Toshiba 4GB. Kiedy podłączam go do wejścia USB, system instaluje do niego sterownik i po chwili wyskakuje okienko że: - Urządzenie jest gotowe do użycia, z dodatkowymi informacjami " urządzenie pamięci masowej USB i Generic USB Mass Storage USB Device " - Gotowe do użycia.

Lecz problem jest taki że go nie widać ani w Mój Komputer ani w zarządzaniu dyskami, w menadżerze urządzeń też nie widać żadnych problemów w postaci ikonki ostrzegawczej.

Proszę mi pomóc w rozwiązaniu problemu.

zobacz czy nie jest zabezpieczony z boku żółtą przesówką

Ten pendriv nie posiada żadnej przesuwki.

Masz zainstalowany Windows 7 Service Pack 1 ?

Masz zainstalowane sterowniki do swojej płyty głównej tzw. Chipset?

W Menedżerze urządzeń są jakieś żółte wykrzykniki lub znaki zapytania ?

Jaki masz format plików na pendrive - sprawdzałeś FAT32 ?

Czy ty czytałeś mój post z problem, bo po twoich nie których zbędnych pytaniach widzę że nie!

A jeśli chodzi o service pack 1 to posiadam, ale to nie ma nic wspólnego z niewidzeniem pendrive przez system.

A jeśli chodzi o stery do płyty głównej też mam jak i inne potrzebne sterowniki do porządnego funkcjonowania komputera

Poszukujesz jasnowidzów :?:

Co złego się stało jeżeli się pytałem o nie wiadome stery oraz aktualizacje których wcześniej nie podałeś w temacie ?

Nie można podać/odpisać z kulturą :frowning:

Serdecznie dziękuję za pomoc oraz stracony czas,

XMan.

Nie czepiam się i odpisałem ci konkretnie na pytania które miały sens czyli o sterowniki, ale zadałeś jedno pytanie: W Menedżerze urządzeń są jakieś żółte wykrzykniki lub znaki zapytania ? - na które miałeś odpowiedź w moim pierwszym poście.

I drugie pytanie: Jaki masz format plików na pendrive - sprawdzałeś FAT32 ? - gdybyś uważnie przeczytał mój post to byś zauważył że napisałem wyraźnie, cytuję:

  • więc wiadomo że nie mam do niego dostępu przez co nie mogę sprawdzić jaki format plików.

Na razie to ja straciłem czas by Ci wytłumaczyć twój ostatni nie mający do końca sensu post.

Temu panu podziękuję.

Pozdrawiam

ronino1 , zacznij może trochę grzeczniej odpowiadać osobom które próbują Ci pomóc, bo może się zdarzyć tak, że swoje posty w koszu będziesz oglądał.

Dysk (z tego toshiba) może mieć atrybut ukryty. Więc wybierz w opcjach folderów pokazywanie ukrytych plików, folderów i dysków. Gdy dalej dysk gotowy do użytku, a go nie widać, to go nie odpinaj. Samo użycie programu roguekiller przywraca domyślne ścieżki systemowe, a dodatkowo sprząta złe procesy, złe dnsy itp. Pobierz na pulpit: http://www.dobreprogramy.pl/RogueKiller … 39028.html i uruchom z prawokliku, jako administrator. Wykonaj skanowanie, potem usuwanie. Potem zrób koniecznie restart i powinno wszystko pokazać się w systemie. Logi będą na pulpicie. Pokaż ten z usuwania. Być może jakaś aplikacja Ci bruździ, a przez takie aplikacje znikają ikony i dzieją się inne problemy.