System nie widzi różnych lokalizacji

Witam, mam mały problem z obsługą systemu (?) aczkolwiek bardzo komplikujący prace. Mianowicie po instalacji programu Virtual Machine (nie wiem czy to był bezpośredni powód) system mój przestał rozpoznawać dyski. Mianowicie, kiedy chcę np. rozpakować plik za pomocą WinRaR`a, po wybraniu lokalizacji np. “C/program files/coś tam” , wyskakuje błąd, że nie można odnaleźć takiej ścieżki (a ścieżka ta istnieje). Kiedy zaś użyje opcji “extract here” operacja wykonuje się bez problemu. Inaczej jest w przypadku Worda, bowiem kiedy chce zapisać dokument, pojawia się komunikat, że muszę być w trybie administratora (lub coś w ten deseń), by tego dokonać. Znowu inne programy niby zapisują plik, lecz w wybranej lokalizacji nic się nie pojawia (albo wyskakuje komunikat o nieprawidłowej ścieżce). Dzieje sie też tak np. z moim pendrivem, nie mogę do niego nic rozpakować bezpośrednio np. z pulpitu (ale skopiować już tak).

Jeżeli to miałoby jakieś znaczenie to za pomocą programu VM utworzyłem wirtualną maszynę, ale wszystko usunąłem, a sam program odinstalowałem.

Proszę o pomoc, bo nie widzi mi się reinstalacja systemu :(.