System nie widzidzi nagrywarki DVD

Wczoraj zamontowałem nową nagrywarkę: LG GSA-H22N. Wszystko było OK do dziś. Siedząc przy kompie, w pewnym momencie mój antyvir Panda otworzył okno, że wykryto jakiś plik który stanowi zagrożenie dla systemu bla, bla, bla… Zaproponował: 1. usuń 2. zablokuj ten plik 3. wyłącz ten plik ze skanowania (czy jakoś tak). Skoro ten plik stanowił “zagrozenie”, to wybrałem “usuń”. Za chwilę klikam Mój Komputer i… nie widzę napędu. :o :o

Szybki wgląd do Menadżera Urządzeń i widzę urządzenie oznakowane “żółtym wykrzynikiem”, a dalej komunikat: “System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny. (Kod 39)”.

Próby przywrócenia sterownika i jego aktualizacji nic nie dały. :frowning: :-x Odinstalowałem urządzenie i zainstalowałem przez opcję Dodaj Sprzęt z Panelu Sterowania. Też nic! Ściągnąłem sterowniki do tego urządzenia ze strony producenta. NIC! W sumie nic dziwnego - skoro system nie widzi urządzenia, to jak ma zainstalować sterowniki i stąd komunikat “None of Optical Disc Drive” :evil:

Brak mi juz pomysłów - jedyna nadzieja w forum. Może ktoś wie o co chodzi. Nagrywarka działa, tzn. kieszeń się wysuwa i wsuwa, sygnalizuje pracę świeceniem diody, tylko Windows jej nie widzi… :oops:

Pomocy, pleaseeeeee :frowning:

Sprawdź kabel ATA czy się nie poluzował. Napewno dobrze podłączyłeś nagrywarkę? Napęd na master i do końcowego wejścia w taśmie, a do środkowego wejścia Slave.

Być może to Ci pomoże:

http://www.sur-la-toile.com/viewTopicNum_57990_11_10_Comment-fait-on-pour-reinstaller-un.html

Niestety po francusku.

Tutaj jest przetłumaczone na angielski:

http://translate.google.com/translate?prev=/language_tools&u=http://www.sur-la-toile.com/viewTopicNum_57990_11_10_Comment-fait-on-pour-reinstaller-un.html

Z kablem ATA wszystko w porządku, podłączenia nagrywarki też OK. Problem tkwił w… Nero 7.10 (a ja obwiniałem Bogu ducha winną Pandę). Skąd to wiem? Ten błąd sygnalizowany przez Pandę (o czym pisałem wcześniej) pojawił się w czasie instalowania Nero 7.10, tylko wtedy tego nie powiązałem ze sobą.

Po moim wołaniu o pomoc na forum przyopomniałem sobie o jeszcze jednej możliwości. W menu Start wybieramy Wszystkie programy, następnie Akcesoria, Narzędzia systemowe, a w nich Przywracanie systemu. Można przywrócić system do stanu wskazanego na konkretny dzień i godzinę. Wybrałem stan systemu z dnia poprzedniego - system został przywrócony, komp zrestartowany, więc klikam Mój komputer i… wszystko jest po staremu! - widzę oba dyski i widzę napęd! Wszystko działa jakby nic się nie zdarzyło. Pomyślałem więc o dokończeniu instalacji Nero, bo wcześniejsza skończyła się komunikatem, że Nero nie został do końca i poprawnie zainstalowany. Tuz przed finałem instalacji Nero program instalacyjny informuje mnie, że nastąpi teraz restart kompa, po czym po restarcie, znów pojawia sie komunikat o niepoprawnej instalacji i błędzie napędu CD/DVD. Sprawdzam w Moim komputerze i (deja vu! !!

pzdr