System nie włącza się, nie można przeprowadzić jego naprawy

Witam, dostałem od koleżanki laptopa, na którym jest win7 HP. Problem polega na tym, że niestety nie da rady w żaden sposób dostać się do systemu. Tryb awaryjny staje na ładowaniu potrzebnych sterowników. System Windows nie można uruchomić normalnie, gdyż pokazuje się ekran wyboru, a w nim: uruchom kreatora naprawy systemu, lub uruchom system windows normalnie. Druga opcja nic nie daje, system nie włącza się, zawiesza się na logo Windows. Naprawić systemu też nie da rady, gdyż po wybraniu tej opcji ekran staje się czarny i amen. Próbowałem również przeinstalować system metodą nałożenia systemów. Niestety po wsadzeniu oryginalnej płyty z win7 również laptop zawiesza się na ekranie wyboru, tzn. Gdy wybiorę zainstaluj system, wtedy nic się nie dzieje. Naprawa po włożeniu nośnika również nie przechodzi. Poprosiłem wujka google, aby pomógł. Znalazłem program Active Boot Disk Creator. System staje na ekranie validating 1/3. Jedyną opcją z tego programu, w której można było cokolwiek dokonać, było stworzenie bootowalnego pena, który uruchamiał menu, a w nim opcje: Active Disk Image, Active Partition Recovery (sądziłem, że ta opcja zadziała, niestety wyświetliła tylko lokalne dyski i ich dane), Active File Recovery itd. Niestety nic nie dało użycie tego programu. Żeby było jeszcze trudniej, to koleżanka prosiła, aby dane zostały na dysku, gdyż ma tam jakieś zdjęcia i dokumenty. Czy macie jakieś pomysły, aby chociaż dostać się do systemu? Oczywiście na moje pytanie co się stało, koleżanka odpowiedziała, że nie wie. Wyłączyła laptopa, rano próbuje włączyć i niestety, j.w. Dzięki wielkie za każdą pomoc.

z pod linuxa z usb możesz ocalić pliki np. Ubuntu, ale łatwiej po prostu podłączyć dysk pod inny komputer. Narzędziem do obsługi dysków sprawdzisz czy ten dysk jest w ogóle jeszcze do użytku, GParted możesz zrobić porządek z partycjami. Wszystkie potrzebne dane zgraj na inną partycję przez menedżer plików :stuck_out_tongue:

Sprawdź czy w biosie nie ma jakiś egzotycznych funkcji typu zabezpieczenie dysku twardego… HP biosy ma nieraz bardzo oryginalne :slight_smile:

Hej,

Ewentualnie można posłużyć się też środowiskiem Mini Windows XP zawartym na płycie Hiren’s Boot CD - dzięki niemu ma się dojście do dysków twardych - możliwe jest więc zgranie potrzebnej zawartości na pendrive’a czy dysk zewnętrzny. Choć w tym przypadku dużo wskazuje na to, że wystąpił poważniejszy problem z dyskiem twardym.

Pozdrawiam,

Dimatheus