System nie włącza się po instalacji

Witam ostatnio poskładałem sobie komputer:
Płyta główna GA-EG41MFT-US2H
Procesor intel core 2 duo e8200
Dysk twardy seagate baracuda 500gb
Karta graficzna (nie doszła jeszcze włożyłem gtx 1050ti)
Ram 2gb ddr3 1333mhz hynix

Zainstalowałem na nim debiana 8 jednak nie mogłem zainstalować żadnego środowiska.
Później zainstalowałem windowsa 8.1 pro jednak po zakończeniu instalacji system się nie włączył.
Pomyślałem że podepnę inny(działający 100%) dysk twardy z windowsem 8.1 pro jednak system nie startuje także.
Jedyne co się pojawiało to disk boot failure. Myślałem że po prostu włączał się boot ze stacji dysków, jednak po
zmianie ustawień w biosie dalej nic. Proszę o pomoc jeśli potrzeba więcej informacji to podam.

Zła kolejność to w Windows jest ten plik i wchodzi tam grub i wpis w rejest i wtedy intaluj Linuxa.

Nic z tego co powiedziałeś nie zrozumiałem a poza tym wolałbym mieć windowsa na tym kompie.

Linux (dystrybucja Debian) instalowana przed Windowsem gdy Windowsa nie było wcale mogło to coś pomieszać na dysku.
Proponuje pełny format i ponowną instalację Windows .

Gdy już sprawa się wyjaśni i system ruszy polecam potem sprawdzić Linux Manjaro na środowisku Xfce (iso 1.2gb obraz systemu będzie posiadał gotową powłokę do działania , będzie pulpit itd i możliwy test bez instalacji) ale zrobisz jak uważasz… Sam wybor Wim8.1 fakt dziwi to nie jest dobra wersja, to eksperyment niczym Vista)

1 polubienie

Podaj wynik skryptu bootinfoscript:
https://sourceforge.net/projects/bootinfoscript/ .

Napisz czy systemy były instalowane w trybie EFI czy BIOS?

Dzięki za pomoc ale rozwiązałem problem. Podpiołem dysk do innego komputera i go wyczyściłem.
Następnie przy pomocy tego komputera też zainstalowałem system. Teraz wszystko działa.
Jeszcze raz dzięki za pomoc temat zamknięty.