System nie włacza sterownikow

Witam.

Moj problem jest taki iz kiedy istaluje sterownik realtek do mojej płyty głównej to wszystko idzie dobrze, ale po restarcie kompa nie pokazuje sie nic.

Dziś rano komputer sie zepsół zrobiłem formata i wszystko było ok, wgralem sterowniki do graficznej i działaja a dlaczego nie chcą zadziałac od dzwieku ??

Prosze o pomoc, jeżeli ktos moze niech poda link do downloadu potrzebnych rzeczy i opisac co i jak.

Moj przęt:

System:Windows XP Home Edition

Płyta:Asus m2nx plus

Jeśli nie masz (a chyba nie) za dużo roboty to zrób formata jeszcze raz. Kiedyś też tak miałem że po formacie i zainstalowaniu sterowników nie pokazywała sie ikonka “głośniczka” przy zegarku i nie było dźwieków. Ponowny format (w moim przypadku) pomógł. Też to był Win. XP.

Ponnowny…No kurcze nie ma innej metody ?

EDIT:

Zainstalowałem stery do graficznej i działa to mzoe co innego ?

Tak - sterownik od karty graficznej to zdecydowanie coś innego niż sterownik do karty dźwiękowej.

Kluczem do rozwiązania zagadki jest zaś: Microsoft Windows 2000/XP/2003 HD Audio Patch KB888111

A jakos link do downloadu ? ja sie kompletnie na tym nie znam a poprostu musze to miec bo formata znów…to masakra.

http://support.microsoft.com/kb/888111

… na stronie pobierania sterowników od twojego Asusa też ją można znaleźć bez większego wysiłku …

Wejdź w:

Start -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka “Audio” -> w pozycji “Odtwarzanie dźwięku” sprawdź, czy jest wybrana Twoja karta dźwiękowa. Jeżeli nie, to wybierz ją -> Zastosuj, Ok.

Jeśli to nie pomoże to:

  • najpierw zainstaluj sterownik do chipsetu płyty głównej - Po skończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

  • Następnie zainstaluj UAA Bus Driver - Po skończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

  • Następnie zainstaluj sterownik do karty dźwiękowej - Po skończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

  • sterowniki spakowane są do archiwum ZIP. Przed rozpoczęciem instalacji musisz wypakować sterowniki