System. Nie wstaje.Pokazuje tylko informacje biosu

Witam dostałem kompa od brata (mówi ze mu się z tym bawić nie chce) Problem jest taki.

Włączam kompa wszystko wstaje pokazuje się napis (pierwsze tło) to tlo jest białe pokazuje się status procesora dysku pamięci ram. wszystko jest ok

po czym przechodzi do 2 tła gdzie mruga myślnik (na samym dole) i jest pokazane wszystko co jest podłączone do kompa (czarne tło) ile kości ramu jakie wartości itp.

SA tam wtedy dwa kwadraty jeden u góry ( w nim sa wartości procesora ramu itp)

i 2 na dole wartości innych urządzeń podłączonych do kompa. Miedzy kwadratami (gornym a dolnym) jest napis PCI device listing… Bus NO.Device NO.Func NO.Verdor/device class IRQ

I tyle na tym komp staje i nic zrobić sie nie da…

po prostu musisz zainstalować na tym komputerze jakiś system operacyjny, to chyba w dzisiejszych czasach nie problem. Jak nie masz pieniędzy na Windows’a to zainstaluj Linux’a :slight_smile:

Kurcze…Ze ja wcześniej na to nie wpadłem… Jasne ze mam winde do tego kompa ale nie myślałem ze to może być przyczyna :stuck_out_tongue:

Czyli można wykluczyć awarie sprzętową ?

Raczej można wykluczyć, ale nigdy nie wiadomo ;D

Zainstaluj windows i zobacz :wink:

Jak będzie ok, to będziesz się cieszył, a jak nie to dalej będziemy szukać :wink:

jak nic nie piszczy to raczej wszystko jest OK

hmmm wyciąłem dysk z tego kompa zainstalowałem winde na ten dysk u siebie na kompie. I wszystko śmigało wiec wsadziłem ten stary dysk s powrotem do kompa brata i nadal te napisy…

No bo system instalowany na jednym kompie nigdy nie będzie działał na drugim.

Instalacja musi się odbyć na komputerze, na którym ma on pracować.

hmm ale czy on nie powinien mieć wtedy innych błędów ?

Mi się wydaje ze system powinien wstać a tu nawet system nie wstaje.

Systemu niestety nie da się zainstalować nie wykrywa bot owalnej płyty w napędzie. Sprawdziłem ten dysk włącza się na 2 kompach bez problemu.

Fota ekranu na którym staje. http://img23.imageshack.us/i/image001yaa.jpg/