System nie wykrywa antywirusa


(Jack60) #1

XP Home Edition + SP3.

Do wczoraj było wszystko OK-dzisiaj po włączeniu kompa wyświetla mi się ostrzeżenie o zagrożeniu kompa.Od maja mam zainstalowanego Eset-Noda v. 4.0.314-codziennie się aktualizuje i nagle to ostrzeżenie.Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Proszę o pomoc.

http://wstaw.org/p/5803/

http://wstaw.org/p/5804/

http://wstaw.org/p/5805/

http://wstaw.org/p/5809/


(Msprungk) #2

A co się dzieje jak uruchamiasz NOD-a? Chodzi mi o okno główne programu


(Jack60) #3

Normalnie aktualizuje,a później skanuje system-oczywiście nic nie wykrywa.Samo ostrzeżenie pojawia się tylko w momencie uruchamiania kompa,jednak w tray'u pozostaje ikonka centrum zabezpieczeń.


(Msprungk) #4

Rozumiem, że sam program antywirusowy nie zgłasza żadnych problemów? Nie instalowałeś jakiejś poprawki z Windows Update? Na moje oko po prostu Centrum Zabezpieczeń nieprawidłowo raportuje stan ochrony antywirusowej. Spróbuj użyć Przywracania Systemu i cofnąć się o kilka dni ze stanem systemu


(Jack60) #5

Wersja 4 NOD-a jest tak skonfigurowana,że w momencie pojawienia się aktualizacji bądź poprawek do ikspeka-raportuje o konieczności ich pobrania.

Ostatnio aktualizacje zainstalowałem bodajże 11-go września i wszystko było w porządku.


(Msprungk) #6

Owszem i zalecam wyłączenie tej opcji. O stan systemu dba moduł Windows Update. Nie potrzeba do tego systemu antywirusowego tym bardziej, że on standardowo informuje także o zbędnych aktualizacjach