System Nie Wykrywa Bootowanych Płyt

Witam !

Mam taki problem…

Miałem ochotę zainstalować Windowsa. Włożyłem Windowsa i go nie czyta, pokazane jest jakby płytka była czysta. Na innych komputerach wszystko działa i normalnie czyta Windowsa.

Moim zdaniem mój system nie wykrywa bootowanych płyt. Wszedłem w Biosa i chciałem zrobić coś z tym. Wymusiłem start płyty CD - f10. Komputer mi się zwiesił. Zresetowałem komputer i już się nie włączał tzn. wszystko działa ale ekran się nie pojawia ( nie ma takiego dźwięku, który zawsze był przy starcie komputera). Restartowałem Biosa ale to nie dało rezultatu. Proszę o pomoc !

yours GoNgO ^^

Jestes pewny , że twój naped jest w 100% sprawny?? Te ojawy które wymieniłeś zdarzaja się właśnie w przypadku kiedy napęd odmawia posłuszeństwa. Spróbuj przepalić windowsa na inną płytę lub pokombinować z napędami…

No właśnie podejrzewam, że albo napęd albo Bios tylko szukam porad co zrobić w takiej sytuacji bo nie wiem ;D

Bios nie ma znaczenia w przypadku sprawdzania zawartości płyty, więc można stwierdzić że problem leży na płaszczyźnie tak jak napisałem wcześniej płyta-naped. Jak masz możliwość podpięcia innego np. od komputerów na których sprawdzałeś płytę, to wtedy będziesz wiedział wszystko :wink:

Sprawdz w Biosie czy masz ustawione prawidłowe czytanie płyty,czyli z CD a nie z dysku.

Problem w tym, że u mnie się nic na ekranie nie wyświetla :>

Wszystkie jednostki komputera działają poprawnie ale ekran nadal czarny :> i nie ma dźwięku który zawsze towarzyszył włączeniu komputera

To jak ja mam bios sprawdzić :>

Skąd wiesz, że wszystko działa dobrze skoro nic ci sie nie wyświetla? Jak nie masz “pikniecia” to znaczy , że bios nie startuje. Jak resetowałeś CMOS ?

First boot device na napęd cd a nie na HDD.

Gongo pisze, że “pokazane jest jakby płytka była czysta”, czyli sprawdzał ją pod windowsem i już wtedy wiadomo było, że płyty nie czyta. W jaki więc sposób ma mu ruszyć instalacja? Nie ruszy choćby wszystkie ustawienia biosu pozamieniał na FIRST :-D. A teraz to już ma czarno przed sobą… Reset CMOS, po podpieciu dobrego napędu, zaopatrzenie się w “odczytywalną” płytkę z windowsem, wtedy zastosowanie:

i będzie raczej dobrze :wink: