System nie wykrywa drugiego monitora

Witam,

Mam problem z drugim monitorem, a mianowicie system go nie wykrywa.

Posiadam dwa monitory LG IPS 237 (jeden podłączony wejściem HDMI-HDMI, a drugi HDMI-DVI)
Karta graficzna to AMD Readon HD 7800 Series

Do czasu wymienienia dysku C (który padł), system wykrywał oba monitory i bez problemu można było z nich korzystać. Po wymianie dysku już tej opcji nie ma.

Przed wymianą dysku była dostępna aplikacja AMD Catalyst Control Center i to ona wykrywała monitory. Teraz nie ma tej aplikacji, wykrywanie monitora próbowałam robić przez Panel Sterowania/Ekran/Rozdzielczość ekranu ale nic to nie daje.

Próbowałam zainstalować AMD Catalyst (wersja 15.7.1) - niestety bez skutku. Instalacja przebiegła dobrze ale program się nie wyświetla. Same sterowniki karty graficznej są aktualne.

Macie jakiś pomysł co jest nie tak?

Hej,

A podłączeniu monitorów w ustawieniach systemu widzisz dwa monitory? Chodzi o coś takiego…

Pozdrawiam,
Dimatheus

Nie, pokazany jest tylko jeden monitor.
W opcji “Ekran” mam tylko: 1. IPS237 i Dostępne wyjście ekranowe na AMD (…)
Tak to wygląda:

I tak po rozwinięciu “Ekran”

W przypadku tego monitora, który nie działa. Spróbowałeś docisnąć kabel z obu stron (PC i monitora) oraz wymienić kabel na inny?

  • I co się dzieje, jak klikniesz przycisk “Wykryj”?
  • Próbowałeś podmienić monitory, czyli zamienić je portami? Jaki efekt?
  1. Wszystkie kable były dobrze podłączone i dociśnięte - nic to nie dało.
  2. kable zostały podmienione i sytuacja się odwróciła. Ten monitor co był na HDMI-HDMI pokazywał pulpit, a ten na kablu HDMI-DVI był czarny.
  3. monitor (nie ważne który) podłączony do kabla HDMI-DVI po włączeniu pokazuje chwilę komunikat “HDMI 1 - Tryb oszczędny”, a dalej pozostaje w stanie uśpienia.
  4. jeden z monitorów (ten co ciągle był podłączony HDMI-DVI) po wejściu do menu monitora pokazuje, że funkcja “Dual Display” nie działa bo wymaga instalacji “Dual Package”. Po sprawdzeniu drugi monitor posiadał tę funkcję (co ciągle był podłączony przez HDMI-HDMI).
    Zainstalowałam ten sterownik ale również nic to nie dało. Ta funkcja dalej jest nieaktywna na tym monitorze. Podmiana kabli również nie zadziałała.
  5. Po wciśnięciu “Wykryj” pojawia się to co jest na drugim zdjęciu. Uaktywnia się “Dostępne wyjście (…)”. “Wiele ekranów” dostaje dwie opcje. Dalsze używanie “Wykryj” przy dostępnych opcjach nic nie daje.
  6. nie mam jak sprawdzić czy działa kabel “HDMI-DVI”. Choć wydaje mi się, że działa ponieważ: 1-2 razy drugi monitor na tym kablu podłączył się (do dnia dzisiejszego nie wiem czemu), oraz jak odłączam monitor z tego kabla to pojawia się komunikat “Brak sygnału. Sprawdź podłączenie”

Podałaś model karty - a producent? OS - Windows 7?

Karta była do MSI, a system to Windows 7

Spróbowałbym odinstalować tym narzędziem istniejące sterowniki i zainstalowałbym te. Zwróć tylko uwagę na wersję systemu (32- lub 64-bit), jak będziesz pobierać powyższe narzędzie i sterowniki.

Zrobiłam tak jak radziłeś. Dalej nie wykrywa drugiego monitora.
Chyba w tym momencie jedynym rozwiązaniem jest zakup/sprawdzenie kabla, a jak nie to kombinowanie dalej.

A czy jak podłączysz tylko jeden monitor i to kablem HDMI-DVI to cokolwiek wyświetla się na ekranie?

Wyświetla się komunikat “HDMI 1 - Tryb oszczędny” przez chwilę, a potem idzie w stan uśpienia.

W narzędziach AMD nie ma ustawień do zarządzania wyjściami? Kojarzysz coś takiego?

Wydaje mi się, że coś takiego jest. Choć nie mam tego jak sprawdzić, bo prywatnie od zawsze wybierałem rozwiązania nVidii - no może pomijając mojego poprzedniego służbowego laptopa oraz służbówki mojej żony.

Czyli trzeba albo sprawdzić kabel na innym komputerze, albo spróbować z innym kablem.

Ja też od paru lat siedzę na nVidii i nie mam jak przejrzeć opcji. Niemal identyczny przypadek, niestety nierozwiązany.

Może uda się to rozwiązać. Na razie udało mi się ustalić, że kabel HDMI-DVI działa prawidłowo. Czyli to jednak wina sterowników i/lub systemu.

Daj znać jak się uda i co pomogło.

Skoro kabel działa, to podejrzewam, że główny monitor na DVI-HDMI wykrywany jest prawidłowo. A skoro tak, to spróbuj ten z połączeniem HDMI-HDMI dołączyć do komputera jako drugi.