System nie wykrywa dysków zewnętrznych

Witam,
od paru dni nie działają mi dyski zewnętrzne Seagate Backup Plus Slim. Posiadam system Windows 10 i od paru dni gry podpinam dyski zewnętrzne do swojego komputera stacjonarnego (mam ich cztery sztuki) nie wykrywa ich w ogóle w systemie Nie wiem co może być przyczyną, dioda na dyskach miga i tyle nic się nie dzieje. Gdy klikam zarządzaj dyskami nic się nie pojawia Wcześniej nie było takiego problemu. Te same dyski gdy podpinam do laptopa są wykrywane od razu więc są sprawne. Komp stacjonarny trochę stary: płyta główna - Asus P5E Intel X38 , procesor - Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775), pamieć - GeIL Dual Black Dragon 4 x 2GB DDR2 800 MHz CL4, zasilacz - Corsair CMPSU-520HXEU - 520W, karta graficzna – GF GTX650 TI, ale wcześniej te dyski na kompie chodziły bez niczego. System Windows 10 z wszystkimi bieżącymi aktualizacjami. Z góry dziękuje za wszystkie porady.

Na górę

Sprawdź czy dyski są widoczne w programie do partycjonowania. Wystarczy w lupce po lewej wpisać słowo partycja. Jeśli tak, to zobacz czy mają literki, jeśli nie, to wystarczy dodać i powinno zobaczyć. To częsty błąd w W 10. Nie nadawanie liter. Występuje np, przy klonowaniu systemu.

Nie pokazuje żadnej partycji związanej z tymi dyskami zew.

Skoro nie widzi dysków, to albo są do kitu mostki USB, albo kontroler USB. Albo np. podłączasz jeśli to stacjonarny komp do przedniego portu i nie wyrabia zasilanie.

ostatnio poszły mi stare dwa dyski twarde Sata II możliwe, że to możne być wina zasilacza i dlatego te dyski tak samo nie wykrywa ???

Pożyczyłem od kolegi zasilacz i wymiana zasilacza pomogła. Możecie doradzić jaki zasilacz kupić do tego komputera. Z góry dzięki.