System nie wykrywa karty graficznej i dźwiękowej

Witam. Mam problem z kartą graficzną i dźwiękową. Korzystając z komputera, komputer nagle wyłączył się a po chwili się właczył. Po włączeniu zauważyłem, że komputer nie wykrywa karty graficznej oraz dźwiękowej. Nigdy mi sie taka sytuacja nie przydarzyła. Proszę o pomoc. 

Karta graficzna : nVidia GTX 650

Procesor : Intel Pentium G630 2 x 2.70 GHz

Płyta główna : Gigabyte GA-H61M-S2PV

Ram : 4gb DDR 3.

 

Nie wykrywa - w sensie w Menedżerze urządzeń, grafika w ogóle się nie wyświetla, używasz zintegrowanej? Sprecyzuj.

 

Marka i model zasilacza?

Wejdź do biosu i przywrócić go do ustawień fabrycznych. Powinno wrócić do normy.

System wykrywa zintegrowana. Zasilacz OCZ ZS 550W.

Wchodzilem do biosu i go resetowalem, nic nie dalo. 

Poszperalem wczoraj cos w systemie i przywrocilo mi karte dzwiekowa Realtek HD Audio lecz na niej widnieje wykrzyknik z błędem 10. 

A grafike wyszukuje w Inne urządzenia -> Nieznane urządzenie.

 

Możliwe, że płyta uszkodzona.

 

Zrób tak:

 

Monitor podłączony do GF650.

 

  • odłącz kompa od zasilania 230V, wyjmij baterię z płyty na 10 minut - prawidłowy reset biosu ma zresetować godzinę i datę w biosie, włóż baterię,start do biosu, ustaw datę i godzinę i ewentualnie bootowanie i zapisz bios Save.

 

I teraz w menadżerze powinna się pojawić karta GF650 i dźwięk powinien działać normalnie, o ile urządzenia  sprawne i nic nie robiłeś przy ich sterownikach?

Sterowniki stare odinstalowałem i zainstalowałem nowe. Do karty graficznej sterowniki nie chcą się zainstalować, ponieważ wyskakuję błąd że nie może odnaleźć urządzenia. To ja idę zrobić co mi powiedziałeś i widzimy się za 10 minut.

Monitor podpięty do karty GTX nie działa. Po chwili podłączyłem monitor do zintegorawnej i zadziałał. Po wykonaniu tych czynności nadal nie wykrywa. Zaniose komputer do informatyka zobaczymy co on zdziała.

Czyli, coś masz uszkodzone, może płyta, może GF650, inne - masz gwarancję skorzystaj lub serwis.