System nie wykrywa karty graficznej NVIDIA GeForce 9800 GT

Witam. Ostatnio pobrałem sobie GTA IV (mam oryginał, lecz instalacja zatrzymuje się po kilku minutach.) Zainstalowałem, wszystko cacy bez problemu, a tu nagle wyskakuje mi, że potrzebny jest Shader Model 3.0 lub większy. Moja karta (NVIDIA GeForce 9800 GT) obsługuje Shader Model 3.0 lub 4.1, nie jestem pewien którą wersję, ale wiem, że na pewno spełnia wymagania GTA IV, ponieważ na tym kompie już kiedyś grałem w GTA IV, bodajże w Lutym. Ale do rzeczy. Odkryłem, że tak jakby system nie wykrywał mojej karty. Zamiast NVIDII mam Intel Graphics Family. Sprawdziłem to programem GPU-Z. Jest tam wybór kart, które chcemy tak jakby przeanalizować, niestety nie mam tam do wyboru NVIDI. Próbowałem aktualizować sterowniki do NVIDII, ale wyskoczył komunikat głoszący iż KARTA GRAFICZNA NVIDIA NIE ZOSTAŁA WYKRYTA W SYSTEMIE, choć mam zainstalowane jakieś sterowniki do niej, no bo kiedyś działała. No i teraz pytanie : Dlaczego nie czyta mi tej karty? Dodam również, że jakoś w Maju jeszcze raczej działała, ponieważ mam również grę Remember Me, która także wymaga ode mnie ostatnio Shader Model 3.0, choć Kwietniu-Maju wszystko było OK.

Przetestuj kartę na innym komputerze, jeżeli i tam nie będzie wykrywana poprawnie to zapewne czeka cię kupno nowej.

Wyłącz w BIOSie kartę zintegrowaną…

Emm, jestem zielony jeśli chodzi o takie sprawy i za bardzo nie wiem jak ją wyłączyć ;d

Pobierz i zainstaluj to: http://www.dobreprogramy.pl/NVIDIA-VERD … 18943.html. Są to najnowsze sterowniki do dedykowanych kart graficznych NVIDII. Po zainstalowaniu i ponownym uruchomieniu laptopa wejdz w panel kontrolny NVIDIA spod prawokliku na pulpicie, wybierz ustawienia 3D, potem ustawienia programów. Znajdz swoją grę i ustaw by uruchamiała Ci się z “Procesor NVIDIA o dużej wydajności”. Powinno śmigać aż miło:)

Hej,

Możliwe, że karta uległa uszkodzeniu. Wejdź w menadżera urządzeń i napisz, jak wykrywana jest karta graficzna, tzn. pod jaką nazwą widnieje w gałęzi Karty graficzne i czy nie ma przy niej pytajników.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Intel® G33/G31 Express Chipset Family

Dodane 22.08.2013 (Cz) 20:52

Ja nie mam laptopa ;D Mam PC

Wejdź do biosu i szukaj opcji onboard graphics, integrated graphics itp, gdy ją znajdziesz, ustaw ją na disabled. Zapisz ustawienia biosu i wyłącz komputer.

Następnie przełącz kabel od monitora do wejść zaznaczonych zielonym kolorem na obrazku.