System nie wykrywa karty graficznej

Witam

mam taki problem ze gdy instaluje sterowniki do karty graficznej (GF 7300 GT) z orginalnej płyty wyskakuje mi komunikat

“cannot find graphic card” otoz system nie znajduje mojej karty graficznej

myslalem ze sie spalila ale u kumpla wszystko dziala

Prosze o pomoc

A menedżerze urządzeń masz zaznaczone: użyj tego urządzenia ( włącz) ?

Didog ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu.

W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

W menadzerze urzadzen nie mam karty graficznej poniewaz system mi jej nie wykrywa

a wszystko jest podlaczone sprawdzalem 3 razy

Didog , to karta graficzna PCI-E, czy AGP ?

Jeżeli AGP, to na pewno posiada gniazdo na dodatkowe zasilanie bezpośrednio z zasilacza. Podłączyłeś do niego wtyczkę ?

W menedzerze urządzeń Twoja karta powinna być wykrywana jako vga device lub jakos tak, dopiero po instalacji sterownika pokazuje, że jest to geforce 7300gt

Sprawdź czy jest prawidłowo podłaczona, jeśli podłączenie jest prawidłowe to spróbuj zainstalować zmodyfikowane sterowniki (mniej problemów+większa wydajność karty):

http://www.ngohq.com/home.php?page=File … _cat_id=10

P.S.

Po udanej instalacji karty możesz programem riva tuner podkręcić ją do modelu 7600gs lub nawet gt, bo karty sa oparte na tym samym gpu.

to karta na zlaczy PCI- Express

i 3 razy sprawdzalem czy jest dobrze podpieta

mysle ze moglby sie spalic slot na plycie glownej

to by system nie odpalił (jak karta jest zepsuta to jedyne co się dzieje po uruchomieniu to pisk biosu :smiley: ), karta menadżerze zadań jest wykrywana jako “standardowa karta VGA” czy jakoś tako, dopiero po instalacji sterowników jest wykrywana jako konkretny model. Spróbuj innych sterowników, może na płycie nie ma sterów do twojej grafy(miałem ten sam problem z Riva TNT2 TM64, stery nie był na moją grafę)

ale to sa sterowniki z orginalnej plyty dolaczonej do karty i przedtem wszystko dzialalo ale nagle siadlo

Nagle siadło, mówisz, może jakiś błąd w systemie, sprobuj format.

Ten odrazu z formatem… dragonn, a słyszałeś o czymś takim jak czyszczenie rejestru?

Drogi użytkowniku 7300gt, spróbuj wyczyścić rejestr, może pomoże.

Jesli karta jest w menedżerze urządzeń widziana jest jako vga device to można zainstalować ją w alternatywny sposób, poprzez menedżer urządzeń właśnie.

Opis takowej instalacji:

  1. Uruchom menedżer urządzeń

  2. KLiknij ppm na vga device

  3. Wybierz opcję aktualizuj sterownik

  4. Wybierz “Nie, nie tym razem” i “Dalej”

  5. “Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji (Zaawansowane)” i “Dalej”

  6. “Nie wyszukuj, wybiorę sterownik do zainstalowania” i “Dalej”

  7. “Z dysku” i wskażesz mu plik inf znajdujący się w folderze ze sterownikami, plik nazywa się “nv4_disp.inf” jeśli masz wyłączone pokazywanie rozszerzeń plików to będziesz ten plik widzieć jako “nv4_disp”

  8. Zatwierdź wybór tego pliku klikając “ok”, a następnie “Dalej”, w ten sposób rozpocznie się instalacja Twojej karty graficznej.

No dobra możono przesadziłem z tym formatem, niech spróbuje przywracania systemu.

O, też dobra myśl, zaczyna mi się podobać Twoja zmiana sposobu myślenia :slight_smile: gratuluje

nawet w menadzerze uradadzen nie wykrywa mi tej karty

probowalem dodac nowy sprzet ale nic z tego

inne karty u mnie dzialaja a ta akurat nie ;/

prosze o pomoc

A czy przypadkiem nie zmieniłeś karty z ATI na Nvidię w takim wypadku reinstalacja Wic /format jest konieczny. Ewentualnie może spróbować dokładnie wyczyścić rejestr programem zdaje się Driver Cleaner czy coś takiego, nie pamiętam dokładnie. Spróbuj też zaktualizować Bios.

zainstaluj po prostu stery forceware 7x.xx…

czly czas mialem karte nvidie i juz raz przeinstalowalem system i nic to nie dalo ;/

a biosa boje sie troche aktualizowac bo czytalem iz jest to troche niebezpieczne iz mozna go latwo zepsuc

Aż tak łatwo to nie, głównie jeżeli zostanie przerwany dopływ prądu albo jak zły bios wgrasz.

jutro jade do serwisu z tym komputerem bo karta juz byla i powiedzieli mi ze ja zrobili ale dalej mi jej nie wykrywa ;/ i nic nie moge na to poradzic

sprobuje jeszcze z tymi sterownikami