System nie wykrywa karty graficznej

Witam,

na nowym laptopie mialem wgranego linuxa ubuntu,a sam doinstalowalem sobie winde7. po odpaleniu wydawalo mi sie ze wszystko w porzadku,jednak gdy sprobowalem odpalic gierke wyswietlil mi sie komunikat,ze nie posiadam karty graficznej 3D. sprawdzilem w menedzerze urzadzen,i tam na miejscu kart graficznych mialem dwukrotnie napisane Standardowa karta graficzna VGA.Sprobowalem aktualizacji sterownikow,w jednym wypadku,tej slabszej karty udalo sie i zostala odczytana,a w drugim-nie.poszukalem sterow na stronie producenta,pobralem program ktory sam stwierdza jaki najlepszy bylby sterownik i pobiera go,jednak na koncu procesu pobierania pojawia mi sie komunikat,iz, w komputerze zainstalowany jest niezgodny sprzet lub oprogramowanie.uzywasz nieobslugiwanej wersji sterownika karty graficznej.skontaktuj sie z producentem komputera moblinego w celu aktualizacji sterownika karty." i to by bylo na tyle…co zrobic?prosze o pomoc.

Na początek podać producenta i model laptopa, a także wersję Windows.

nie pobieraj programem tylko ze strony producenta pobierz najnowsze sterowniki od tej grafiki (producenta laptopa ! a nie karty graficznej )

jak chcesz więcej pomocy to podaj te dane o które prosił Veers

Laptopy mają specjalne zmodyfikowane chipy i wersje BIOSów,pobierz ze strony producenta laptopa,innych sterowników system nawet nie rozpozna,to dotyczy wszystkich mających laptopy,jeśli masz np. Lenovo pobierasz ze strony Lenovo,jeśli ASUSa,szukasz na stronach ASUSa,itd.

To akurat nie do końca prawda, ponieważ sterowników producent sam nie wymyśla (korzysta z narzędzi programistycznych producenta układu graficznego). Faktem jest, że zmodyfikowane sterowniki generalnie pasują do danego produktu, ALE jak ktoś się zna na tym co robi, odpowiednia modyfikacja sterownika standardowego nie sprawia jakiejś specjalnej trudności (czasem wystarczy nawet prosta modyfikacja pliku .inf). Natomiast zawsze trzeba się liczyć z tym, że producent nie modyfikuje sterowników “bo tak mu się podoba”, lecz przy pomocy modyfikacji stara się wpływać na zachowanie układu graficznego - ot choćby w celu wydłużenia czasu pracy na zasilaniu bateryjnym.

a więc mój sprzęt to dell Inspiron 15R SE 7520 ,windows 7 ultimate.

tu masz wszystkie sterowniki http://www.dell.com/support/drivers/pl/ … 5r-se-7520

pobierz ten od grafiki i zainstaluj (nie pobieraj aplikacji tylko sterownik grafiki)

wcześniej zainstaluj ten od Chipset jeśli nie instalowałeś

Dzieki, te stery zadzialaly :slight_smile: z tym ze od tej slabszej karty mam na pasku ikonę,wlasciwi osci i opcje grafiki,a od tej lepszej nic.czy tak powinno byc? i jak moge ,przelaczac "pomiedzy tymi kartami?

1.na stronie producenta napisano że ma taką technologię że powinien sam przełączać w momencie jak włączasz np :grę (podobno nie zawsze działa - nie sprawdzałem )

zobacz czy nie masz do przełączania ręcznego aplikacji

2.gdybyś nie miał patrz http://www.dell.com/support/drivers/pl/ … 5r-se-7520

zobacz czy nie ma tam jakieś aplikacji do pobrania ? (czy wszystko pobrałeś) jest też pomoc i instrukcja

3.dużo modeli ma tak że pod prawym przyciskiem myszy na pulpicie znajduje się wybór karty graficznej

tu podałem przykład ale to inny laptop może jest podobnie battlefield-problem-uruchomieniem-laptopie-t499204.html#p3139797

4.zrób aktualizację Windows

5.Ważne masz też tam na stronie producenta nowy bios z 2012-08-09 polecam uaktualnić .

dzięki Panowie,wszystko działa jak ta lala. temat do zamknięcia