System nie wykrywa karty sieciowej

Witam, przeinstowalowałem system, i zainstalowałem sterowniki do karty sieciowej, potem internet śmigał, i nagle mialem w pasku “Kabel sieciowy odłączony” i teraz nie wykrywa mi karty sieciowej, jakieś porady ?

Start >>> uruchom >>> devmgmt.msc >>> czy masz tam jakieś wykrzykniki?

Start >>> uruchom >>> control netconnections >>> co tam masz?

Wykonaj zrzuty ekranu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1294532.html i wrzuć na http://imgup.pl/ lub http://fotosik.pl/ i pokaż na forum.

Chodzi o kartę sieciową przewodową czy Wi-Fi?

Możesz potrzebować sterowników. Jaka to karta sieciowa - dedykowana czy zintegrowana z płytą główną? Jeżeli nie wiesz jaką masz płytę główną i inne podzespoły, to SIW: http://www.dobreprogramy.pl/System-Info … 13062.html, zmiana języka na Polski:

i tam przykładowo Sprzęt - Płyta główna.

Jeżeli szukasz sterowników, to wrzucasz nazwę płyty głównej do Google i dodajesz: " drivers" albo: " sterowniki", na przykład ASUS P5G41T-M lub ASUS P5G41T-M drivers. Chyba pierwszy link w Google: http://www.asus.com/Motherboards/Intel_ … 5/P5G41TM/, tam karta Download i dalej sobie poradzisz.

Przecież pisałem, że teraz mi się “odłączyła” przedtem działało, więc dlaczego się włączyło ?

Nie mam teraz żadynch połączeń sieciowych, a sterownik jaki zainstalowałem to “Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC” I tak jak pisałem przetem działało, teraz nie.

A czy przypadkiem ci się wtyczka nie wysunęła?

Sugeruję kliknąć w wykrzyknik w prawym górnym rogu Twojej wiadomości i poprosić moderatora o przeniesienie tematu do działu Sieci komputerowe.

Może połączenie sieciowe jest wyłączone? Start >>> uruchom >>> control netconnections >>> prawy przycisk myszy na połączenie i Włącz.

Karta sieciowa jest włączona? Gdyby była włączona to obok pokazałaby się strzałka w dół w Menedżerze urządzeń.

Może to wina routera/switcha? Spróbuj podpiąć kabel w inny port i zobacz jak będzie?

Czy adresy są pobierane normalnie? Start >>> uruchom >>> cmd >>> ipconfig /all.

Karty sieciowej nie ma w ogóle w control netconnections

Dodane 07.06.2012 (Cz) 16:52

Teraz wszedłęm w opcje i zanzaczyłem “pokaż ukryte” i karta jest niby włączona, ale nie działa, kabel odpinałem kilka razy, odinstalować się tego nie da, bo jest informacja ze jest uzywana.